Вiн нагадав, що в Києвi вартiсть опалення для населення вже шостий рiк поспiль залишається незмiнною. Як i ранiше, тариф на тепло становить 1654,41 грн./Гкал. У листопадi, згiдно з даними Укргiдрометцентру, середньомiсячна температура становила +2,7 градусiв C.
"Для порiвняння: в минулому роцi в листопадi було значно теплiше, тодi середньодобова температура була вищою на 1,4 C та склала +4,1 C. Саме температура повiтря є основним чинником, що впливає на розмiр платiжки за опалення. Близько 90% багатоповерхiвок столицi обладнанi будинковими лiчильниками тепла. Нарахування в них проводяться вiдповiдно до показань приладiв облiку, тобто мешканцi сплачують за фактичний обсяг тепла, спожитий будинком", - сказав Костянтин Лопатiн.
За словами представника "Київтеплоенерго", в листопадi середня вартiсть опалення одного квадратного метра склала 24,35 грн. Тодi як у листопадi минулого року вона була на 6,5% нижчою та становила 22,9 грн.
"До прикладу, типова двокiмнатна квартира 50,2 кв. м на вул. Рене Декарта, 6-А, в листопадi спожила 0,75 Гкал. Сума до сплати - 1240,8 грн. Будинки ж, що взяли участь у мiських програмах енергоефективностi та енергонезалежностi, в листопадi заощадили на опаленнi до 30%. Абсолютним лiдером з економiї в цьому мiсяцi стали квартири в будинку на просп. Воскресенському, 13/2. Економiя склала 43%, вартiсть опалення квадратного метра - 13,8 грн. На вул. Академiка Заболотного, 24, мешканцi заощадили близько 36%, опалення квадратного метра тут склало 15,5 грн.", - наголосив Костянтин Лопатiн.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, нарахування за тепло та гарячу воду вiдбувається за методикою розподiлу мiж споживачами обсягiв спожитих у будiвлi комунальних послуг №315. У багатоповерхiвках, обладнаних будинковим лiчильником тепла та квартирними лiчильниками, клiєнти сплачують за спожите тепло вiдповiдно до показань своїх лiчильникiв та обсягiв тепла на загальнобудинковi потреби.
"Мешканцi, що не встановили у квартирах iндивiдуальнi прилади облiку, сплачують рiзницю мiж показниками будинкового лiчильника, витратами на загальнобудинковi потреби та сумарними показниками всiх iндивiдуальних лiчильникiв, розподiлену пропорцiйно опалювальнiй площi квартири. Для квартир без лiчильникiв встановлюється граничний розмiр нарахувань - "максимальна частка", що убезпечує клiєнта вiд аномально високих нарахувань. Це максимально можливий обсяг споживання тепла, що необхiдний для обiгрiву даного помешкання. Для багатоповерхiвок без будинкового лiчильника тепла вартiсть опалення розраховується на основi теплового навантаження будинку з урахуванням фактичної кiлькостi годин постачання теплової енергiї та середньомiсячної температури зовнiшнього повiтря", - акцентував увагу на особливостях нарахування Костянтин Лопатiн.