Середа, 14 травня 2025 12:00

Енергостiйкий житловий будинок у Києвi хоче збiльшити потужнiсть сонячної електростанцiї

Мер Києва Вiталiй Кличко оглянув енергостiйкий житловий будинок ОСББ "Домашнiй затишок" у Голосiївському районi. У цiй 25-поверхiвцi 620 квартир. За допомогою мiських програм мешканцi встановили потужну сонячну електростанцiю, яка дозволить забезпечити роботу лiфтiв та iнших важливих систем пiд час вiдключення електроенергiї. Про це Вiталiй Кличко повiдомив у своєму Telegram-каналi.

"У будинку, в межах мiської програми "70/30", провели енергоаудит, замiнили освiтлення на енергоефективне, оновили iнженернi мережi. Модернiзували й iндивiдуальнi тепловi пункти та теплообмiнники. Встановили мешканцi в будинку також генератор, отримавши компенсацiю вiд мiста. У 2024 р. за допомогою мiських програм розпочали встановлення потужної сонячної електростанцiї. Сьогоднi на даху будинку понад 50 панелей. Це дозволить забезпечити роботу лiфтiв та iнших важливих систем пiд час вiдключення енергопостачання. Цього року жителi будинку планують збiльшити потужнiсть станцiї", - розповiв Вiталiй Кличко.
Вiн пiдкреслив, що столична влада продовжує впроваджувати рiзноманiтнi програми з енергоефективностi та енергонезалежностi. Що зараз, в умовах вiйни, дуже важливо.
"Без перебiльшення можу сказати, Київ - єдине мiсто в Українi, яке впроваджує 5 програм iз пiдтримки мешканцiв багатоквартирних будинкiв. Цi програми дозволяють модернiзувати будинки, пiдвищувати енергостiйкiсть та енергонезалежнiсть житла киян", - наголосив Вiталiй Кличко.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у столицi для киян працюють: конкурс енергоефективних проєктiв "70/30%", програма компенсацiї за придбання резервних джерел живлення (генератори, сонячнi електростанцiї), програма "Капремонти за принципом спiвфiнансування", Револьверний фонд (Фонд модернiзацiї та розвитку житлового фонду мiста Києва), який надає пiльговi позики та кредити багатоквартирним будинкам, та програма пiдтримки новостворених ОСББ, за умовами якої вони отримують фiнансову допомогу вiд мiста на ремонт i модернiзацiю.
"Важливо, що цi програми доступнi не тiльки для будинкiв, де створенi ОСББ чи ЖБК. Навiть у тих будинках, де органу самоорганiзацiї не створили, але обрали управителя, мешканцi можуть користуватися механiзмами пiдтримки вiд мiста. Київ спрямував вже майже 1,8 млрд. грн. на програми пiдтримки вiдновлення та пiдвищення енергостiйкостi житлових будинкiв", - повiдомив Вiталiй Кличко.
Наприклад, у межах програми часткового вiдшкодування резервних джерел електроенергiї мiсто компенсувало вартiсть понад 4 тис. одиниць рiзного обладнання. У Києвi вже близько 800 енергостiйких житлових будинкiв, що не залежать вiд вiдключень електроенергiї.

Медіа

Прочитано 152 разів