Четвер, 14 листопада 2024 15:00

ОСББ у Днiпрi знаходять новi рiшення для боротьби з можливими блекаутами

У Днiпрi активно реалiзують заходи, спрямованi на забезпечення енергонезалежностi багатоквартирних будинкiв. У вiдповiдь на нещодавнi вiдключення електроенергiї голови ОСББ та ЖБК працюють разом iз мiською владою, щоб мешканцi мали доступ до основних послуг навiть пiд час блекаутiв.

"Почали ми готуватися ще торiк, коли почалися першi вiдключення. Спочатку ми пiдключили iнтернет до системи енергонезалежностi, потiм встановили акумулятори для насосiв, що подають воду. Пiзнiше, коли вiдключення тривали понад 7 годин, ми отримали генератор вiд мiської влади. Тепер зможемо забезпечити зв'язок, iнтернет, свiтло, воду та камери спостереження на пiд'їздах", - розповiв Андрiй Дробот, голова ОСББ "Миру 2К".
Мешканцi також схвально вiдгукуються про змiни.
"Минулi блекаути переживали надзвичайно важко, адже не було анi свiтла, анi води. А тепер буде значно комфортнiше, бо у нас з'явився iмпровiзований пункт незламностi, де можна зарядити телефони i розiгрiти їжу", - дiлиться враженнями Свiтлана, мешканка багатоповерхiвки.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у вiдповiдь на критичнi потреби ОСББ мiська влада передала об'єднанням 40 генераторiв. Прiоритетними залишаються будинки, якi потребують особливого забезпечення - з даховими котельнями, пiдвищувальними насосами або iндивiдуальними тепловими пунктами.
"Ми закликаємо ОСББ скористатися програмою "ГрiнДIМ", що дозволяє встановлювати iнвертори, акумулятори та сонячнi панелi. Це не лише знижує навантаження на генератори, але й допомагає заощаджувати кошти на електроенергiї. За наявностi рiшення загальних зборiв спiввласникiв i достатньої кiлькостi голосiв участь у програмi дозволяє отримати суттєву пiдтримку, включаючи грантовi кошти", - коментує Владислав Макарець, начальник органiзацiйного вiддiлу департаменту з питань самоорганiзацiї населення ДМР.
ЖК "Феодосiївський" також обрав енергоефективний пiдхiд, встановивши iнвертор та акумулятор для покращення енергетичної автономiї.
"Чим бiльше розглядали тему генератора, тим бiльше знаходили проблем: пiдключення, обслуговування, заправка, технiка безпеки. Тепер кожен агрегат у нас заживлений окремо: два лiфти, котельня, насосна. Обладнання стоїть у кожному примiщеннi", - розповiв Олександр, керуючий будинком.
Сучаснi енергосистеми з використанням iнверторiв i акумуляторiв дають можливiсть забезпечити енергонезалежнiсть i зменшити витрати на енергiю, особливо, якщо взяти участь у мiськiй програмi спiвфiнансування.
"Можна встановлювати сонячне обладнання поступово - спочатку iнвертор i акумулятор, а згодом додавати сонячнi панелi. Це дозволяє значно економити кошти", - зазначив Владислав Макарець.
Завдяки тiснiй спiвпрацi мiж ОСББ, ЖБК та мiською владою енергонезалежнiсть стає реальнiстю, забезпечуючи комфорт i безпеку мешканцiв навiть у випадках тривалих блекаутiв.

Медіа

Прочитано 91 разів