"Почали ми готуватися ще торiк, коли почалися першi вiдключення. Спочатку ми пiдключили iнтернет до системи енергонезалежностi, потiм встановили акумулятори для насосiв, що подають воду. Пiзнiше, коли вiдключення тривали понад 7 годин, ми отримали генератор вiд мiської влади. Тепер зможемо забезпечити зв'язок, iнтернет, свiтло, воду та камери спостереження на пiд'їздах", - розповiв Андрiй Дробот, голова ОСББ "Миру 2К".
Мешканцi також схвально вiдгукуються про змiни.
"Минулi блекаути переживали надзвичайно важко, адже не було анi свiтла, анi води. А тепер буде значно комфортнiше, бо у нас з'явився iмпровiзований пункт незламностi, де можна зарядити телефони i розiгрiти їжу", - дiлиться враженнями Свiтлана, мешканка багатоповерхiвки.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у вiдповiдь на критичнi потреби ОСББ мiська влада передала об'єднанням 40 генераторiв. Прiоритетними залишаються будинки, якi потребують особливого забезпечення - з даховими котельнями, пiдвищувальними насосами або iндивiдуальними тепловими пунктами.
"Ми закликаємо ОСББ скористатися програмою "ГрiнДIМ", що дозволяє встановлювати iнвертори, акумулятори та сонячнi панелi. Це не лише знижує навантаження на генератори, але й допомагає заощаджувати кошти на електроенергiї. За наявностi рiшення загальних зборiв спiввласникiв i достатньої кiлькостi голосiв участь у програмi дозволяє отримати суттєву пiдтримку, включаючи грантовi кошти", - коментує Владислав Макарець, начальник органiзацiйного вiддiлу департаменту з питань самоорганiзацiї населення ДМР.
ЖК "Феодосiївський" також обрав енергоефективний пiдхiд, встановивши iнвертор та акумулятор для покращення енергетичної автономiї.
"Чим бiльше розглядали тему генератора, тим бiльше знаходили проблем: пiдключення, обслуговування, заправка, технiка безпеки. Тепер кожен агрегат у нас заживлений окремо: два лiфти, котельня, насосна. Обладнання стоїть у кожному примiщеннi", - розповiв Олександр, керуючий будинком.
Сучаснi енергосистеми з використанням iнверторiв i акумуляторiв дають можливiсть забезпечити енергонезалежнiсть i зменшити витрати на енергiю, особливо, якщо взяти участь у мiськiй програмi спiвфiнансування.
"Можна встановлювати сонячне обладнання поступово - спочатку iнвертор i акумулятор, а згодом додавати сонячнi панелi. Це дозволяє значно економити кошти", - зазначив Владислав Макарець.
Завдяки тiснiй спiвпрацi мiж ОСББ, ЖБК та мiською владою енергонезалежнiсть стає реальнiстю, забезпечуючи комфорт i безпеку мешканцiв навiть у випадках тривалих блекаутiв.