П'ятниця, 04 жовтня 2024 12:00

У Києвi облаштовано дощовi садки

У бiльшостi районiв Києва з'явились дощовi садки - спецiальнi ландшафтнi рiшення, якi допомагають збирати та утилiзовувати дощову воду. Цього року працiвники комунальних пiдприємств по утриманню зелених насаджень столицi облаштували 9 таких садкiв. Про це повiдомив заступник голови КМДА з питань здiйснення самоврядних повноважень Володимир Прокопiв.

"Дощовi садки - це поширена практика в Європi та США. Вiдтепер вони є майже в кожному районi столицi. Виглядають такi садки як заглибленi клумби з вологолюбними та стiйкими до спеки багаторiчними рослинами. Зазвичай, коли дощова вода потрапляє на асфальт або бетон, вона стiкає в каналiзацiю, що при сильних зливах може спричиняти пiдтоплення. Дощовi садки, завдяки спецiальнiй структурi, з дренажних шарiв i рослинностi сповiльнюють рух води, знижують навантаження на систему водовiдведення, а, отже, i зменшують ризик пiдтоплень", - зазначив Володимир Прокопiв.
За словами директора Департаменту захисту довкiлля та адаптацiї до змiни клiмату КМДА Олександра Возного, дощовi садки також сприяють бiорiзноманiттю та є важливим iнструментом адаптацiї до клiматичних змiн.
"Дощовi садки стають важливою частиною глобальних зусиль iз подолання наслiдкiв клiматичних змiн i покращення якостi мiського середовища. Окрiм запобiгання пiдтопленням, вони також створюють додатковий природний простiр, сприятливий, зокрема, для запилювачiв. Усе це позитивно впливає на екосистему Києва. Тому цей проєкт ми будемо масштабувати", - сказав Олександр Возний.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, генеральний директор КО "Київзеленбуд" Юрiй Бахмат додав, що всi дощовi садки у столицi облаштованi власними силами районних КП УЗН - без залучення додаткових бюджетних коштiв. Для створення дощових садкiв обрали локацiї, що найбiльше страждають вiд пiдтоплень.

Медіа

Прочитано 185 разів