Мета робочої групи - напрацювати заходи з проведення додаткових дослiджень будiвель, занесених до реєстру, щодо можливої змiни їх назви або виду. Сфокусувались на розглядi 23 будiвель за наданим Мiнiстерством культури та iнформацiйної полiтики України перелiком. Також визначили список об'єктiв, на якi необхiдно розробити нову облiкову документацiю для позбавлення в їхнiх назвах символiв "русского мира" та маркерiв країни-агресора. Iз них 10 будiвель вирiшено залишити в реєстрi без змiн.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, до складу робочої групи увiйшли представники Департаменту охорони культурної спадщини, Українського iнституту нацiональної пам'ятi, який уповноважений визначати, що саме пiдпадає пiд деколонiзацiю, а також МКIП, Нацiонального iнституту стратегiчних дослiджень, Iнституту iсторiї НАН України та установи "Київський науково-методичний центр по охоронi, реставрацiї та використанню пам'яток iсторiї, культури i заповiдних територiй".
За пiдсумками першого засiдання учасники робочої групи продовжать роботу в даному напрямi, зокрема, з пам'ятками мiсцевого значення, якi взятi на державний облiк вiдповiдно до законодавства УРСР та не включенi до реєстру i потребують переосмислення їхнiх назв.