"Роботи з розчистки будуть закiнченi вже найближчими днями. Це дозволить мiнiмiзувати ризик пiдтоплень, що часто виникають тут внаслiдок ускладнення стоку води. Наступним кроком, до якого ми перейдемо пiсля стабiлiзацiї економiчної ситуацiї у країнi, має стати проєкт iз ревiталiзацiї цiєї рiчки. Йдеться про звiльнення її з бетонних коробiв там, де це можливо, та створення сприятливих умов для вiдпочинку киян на базi водойми", - зазначив Володимир Прокопiв.
За словами директора Департаменту захисту довкiлля та адаптацiї до змiни клiмату КМДА Олександра Возного, комунальне пiдприємств "Плесо" розпочало розчистку Либiдi в липнi пiсля вiдповiдного рiшення столичної Постiйної комiсiї з питань техногенно-екологiчної безпеки та надзвичайних ситуацiй.
"Особливiстю проведення робiт на пiдземнiй дiлянцi рiчки є пряма залежнiсть вiд погодних умов. Опади перетворюють русло в бурхливий потiк, що сильно ускладнює i уповiльнює проведення робiт. Водночас працiвники комунального пiдприємства робили все вiд них залежне, щоб закiнчити проєкт вчасно. Принагiдно звертаємося до всiх киян iз проханням вiдповiдально ставитися до наших водних об'єктiв i не засмiчувати їх", - сказав Олександр Возний.
За iнформацiєю КП "Плесо", з початку робiт iз пiдземної дiлянки було видалено майже 2900 куб. м смiття, включно iз замуленим грунтом, гiлками дерев i великою кiлькiстю побутових предметiв. Щоб зайти в пiдземну частину, воду з рiчища довелося повернути на променаду й огородити дамбою з мiшкiв та пiску.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, рiчка Либiдь бере початок iз джерела поблизу залiзничної станцiї "Київ-Волинський", впадає у Днiпро поблизу Корчуватого. Маючи довжину понад 16 км, рiчка майже впродовж усього свого русла закрiплена бетонним коробом, а на окремих дiлянках взята в колектори. Бiля пiднiжжя Лисої гори перед перетином рiчки Столичного шосе знаходиться єдина дiлянка з природним руслом довжиною 380 м.