За словами головного архiтектора Львова Антона Коломєйцева, йдеться про територiю в iсторичнiй частинi Львова поруч з важливими для мiста пам'ятками. Тож з допомогою конкурсу вдасться знайти краще мiстобудiвне та об'ємнопросторове рiшення з врахуванням мiстобудiвної цiнностi територiї.
"Для формування завдання детального плану територiї на цiй дiлянцi згiдно з ухвалою Львiвської мiської ради передбачено проведення мiстобудiвного конкурсу. Ми попередньо мали практику з проведенням мiстобудiвного конкурсу у районi Погулянка, де мiсто сформувало дуже чiткi вимоги, зокрема наявнiсть рекреацiйних зон, їх збереження з обмеженнями майбутньої комерцiйної забудови, параметрами, якi будуть функцiональними в цiй локацiї та дозволять комфортно новому об'єкту вписатися в iсторичний контекст. Так само i тут. Ми прописуємо основнi параметри, враховуючи iсторико-архiтектурний опорний план. Вiн одразу дає розумiння висоти та вигляду об'єктiв i ще цiлої низки вимог у рiзних точках цiєї локацiї, щоб вони були iнтегрованi в iсторичну тканину мiста. Окрiм того, планується достатня кiлькiсть паркомiсць на всi комерцiйнi примiщення", - розповiв Антон Коломєйцев.
Ще одним важливим аспектом, за словами головного архiтектора мiста, є збереження ринку. Вiн може бути рiзного формату, зважаючи на глобальну реконструкцiю та перебудову кварталу, однак, на думку архiтекторiв, важливо, щоб на цiй територiї залишалась функцiя ринку - загальнодоступного громадського об'єкта.
Окрiм цього, для мiста дуже важливим є збереження мозаїк, якi є на цiй територiї.
"Там є цiннi мозаїки: на одноповерховiй частинi ринку є об'ємна мозаїка - дуже цiкавий приклад з мистецького спадку 1980-х рр., так само є мозаїка i на стiнi житлового будинку. Якiсь елементи можуть бути законсервованi i збереженi, iншi можуть бути перенесенi в нове мiсце i там вiдтворенi - це вже питання до проєктних рiшень. Однак це є важливий елемент, який ми так само в рамках конкурсного завдання будемо прописувати", - наголосив Антон Коломєйцев.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, рiшення про проведення конкурсу лише дає старт роботi над завданням, яке сформують найближчим часом. Термiни щодо реєстрацiї та подачi проєктiв будуть вiдомi разом з оголошенням про початок конкурсу.
"Зараз ми потребуємо ряду передпроєктних дослiджень, йдеться про дослiдження iнсоляцiї - попадання сонячних променiв у житловi будинки, якi передбаченi нормативними вимогами, щоб не порушити цi вимоги для сумiжних житлових будинкiв. Потрiбно провести цi дослiдження i тодi вже запускати конкурс", - додав Антон Коломєйцев.
За словами головного архiтектора мiста, на оплату конкурсних премiй мiсто не витрачатиме бюджетних коштiв.