На програми, якi реалiзує фонд, iснує величезний попит громадян, особливо тих, що постраждали внаслiдок розв'язаної агресором вiйни, зазначив очiльник установи. Оскiльки коштiв у бюджетi держави вкрай обмаль, адже всi ресурси спрямовуються на потреби оборони, фонд постiйно веде пошук фiнансування житлових проєктiв за допомогою активної роботи iз захiдними партнерами.
Вiдмiнним позитивним досвiдом у цьому сенсi є українсько-нiмецька програма "Житловi примiщення для ВПО", в якiй фонд працює разом з Мiнреiнтеграцiї i банком KfW за грантовi кошти уряду Нiмеччини. 669 сiмей уже мають власний дах над головами, цьогорiч передбачено збiльшити цю кiлькiсть ще на чотири сотнi родин.
Але житла потребують мiльйони громадян, тож такi програми мають бути масштабованi на значно бiльшу кiлькiсть учасникiв. Маючи саме це на метi, Микола Марчук пiд час заходiв у Берлiнi узяв участь у сесiях i робочих зустрiчах iз представниками як чинного партнера - KfW, - так i щодо майбутнiх проєктiв, якi фонд розробив i запропонував до розгляду Банку розвитку Ради Європи (Council of Europe Development Bank, CEB).
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, 2023 р. Україна приєдналася до БРРЄ, у тому числi, завдяки наполегливiй роботi керiвництва Держмолодьжитла. Ця iдея вже працює на благо громадян: пiд час #URC2024 пiдписана угода про надання банком $100 млн. на вiдновлення зруйнованого житла. Великий потенцiал є i в спiльнiй роботi для забезпечення житлом постраждалих вiд вiйни громадян.
"Про конкретику - трохи згодом: вiддаю перевагу розмовi з цифрами i фактами, - зазначив керiвник Держмолодьжитла. - А зараз хочу щиро подякувати нашим партнерам за спiвпрацю. Створюємо грунт для розширення спiльної дiяльностi. Продовжуємо працювати для забезпечення гiдного життя громадян у нашiй країнi, створюємо стимули до повернення наших людей додому".