За iнформацiєю Департаменту житлового господарства та iнфраструктури ЛМР, загалом по Львову цього року мають провести пониження у 927 мiсцях. Найбiльше - 250 - заплановано зробити у Залiзничному районi мiста. Станом на зараз 315 локацiй вже понижено. Залишається ще 612. Пониження роблять не лише на пiшохiдних переходах ознакованих знаками i розмiткою, а й на заїздах у двори та iнших мiсцях, де ознакованих переходiв немає, але є рух пiшоходiв.
"На жаль, зараз це дуже актуальнi роботи, адже через вiйну кiлькiсть людей, якi потребують доступностi та iнклюзивностi на вулицях мiста постiйно зростає. Вiдтак на замовлення районних адмiнiстрацiй у кожному районi мiста ми проводимо такi пониження бордюрiв та ознаковуємо їх тактильною плиткою", - розповiдають у департаментi житлового господарства та iнфраструктури ЛМР.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, з вересня 2023 р. у Львовi працює монiторингова група пiд керiвництвом уповноваженої Львiвської мiської ради з питань доступностi Iрини Маруняк, яка обстежує комунальнi установи мiста щодо наявностi у них елементiв доступностi. Пiд час обстеження формуються вiдповiднi рекомендацiї, яким має бути пандус, поручнi, ширина дверей, яким чином має бути зроблена iнклюзивна вбиральня. Загалом у Львовi є 628 комунальних закладiв. Бiльше сотнi з яких вже обстежили.
"Навiть коли певнi об'єкти є доступними, то ми розумiємо, що людинi на крiслi колiсному потрiбно вийти зi своєї квартири та дiстатися до них. Тому необхiдно, щоб в будинках були встановленi пандуси, пiдйомники, а на дорогах були пониженi бордюри", - наголошує посадовиця.