Дослiдження проводиться на мостах Чернiвецької та Львiвської областей. Цi регiони обранi не випадково, адже ними пролягають важливi логiстичнi маршрути, якими перевозяться великi обсяги вантажiв.
На Буковинi упродовж декiлькох днiв науковцi аналiзували вплив сучасного великовагового транспорту на стан мостiв, що є складовими дорiг М-19 Доманове - Ковель - Чернiвцi - Тереблече та Т-26-01 Чернiвцi - Вашкiвцi - Путила з пiд'їздами до КПП "Руська" та "Шепiт".
Вченi фiксували габарити та вагу вантажiвок, iнтенсивнiсть руху, а також стан транспортних споруд. Уся ця iнформацiя буде впроваджена у нормативних та технiчних документах на галузевому рiвнi в органiзацiях, якi входять до сфери управлiння Агентства вiдновлення. Результати дослiджень у майбутньому дозволять проєктувати, будувати та експлуатувати мости з урахуванням реальних навантажень у воєнний i повоєнний перiоди.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, важливою особливiстю цього дослiдження є спiвпраця науковцiв, дорожникiв-мостовикiв. Це дозволяє отримати комплексну картину проблеми та розробити дiєвi рiшення. Бо однi й тi ж транспортнi засоби по-рiзному впливають на стан мостових споруд. Важливим фактором також є категорiя дороги, де розташований мiст, адже вона визначає максимальну допустиму вагу транспорту.
Основнi етапи дослiдження:
- визначення габаритних i вагових параметрiв великовагових автотранспортних засобiв;
- розробка посiбника з визначення вантажно-пропускної здатностi автодорожнiх мостiв за фактичними моделями рухомого складу України.
Цей проєкт здобув грант вiд Нацiонального фонду дослiджень України в рамках конкурсу "Наука для вiдбудови України у воєнний та повоєнний перiоди". Над його реалiзацiєю працює команда квалiфiкованих науковцiв за керiвництва заслуженої дiячки науки i технiки України, докторки технiчних наук, професорки Олени Славiнської.