"Ми отримали багато позитивних вiдгукiв вiд киян, започаткувавши експеримент з вiдмовою вiд косiння та з висаджуванням лукiв на обраних дiлянках. Ця практика чудово прижилася i не лише створює привабливi та естетичнi ландшафти, але й сприяє збереженню бiорiзноманiття. Такi пiдходи в озелененнi мають безпосереднiй вплив на екологiчну стiйкiсть мiста. Саме тому продовжимо створення дiлянок з декоративними луками та дiлянок без скошування i в цьому роцi. Про новi пiдходи в озелененнi Києва iнформуватимемо за допомогою спецiальних оголошень на мiсцях", - зазначив Олександр Возний.
За словами генерального директора КО "Київзеленбуд" Юрiя Бахмата, пiдхiд натурального росту трав застосують переважно в мiських парках, а декоративнi луки висадять на транспортних розв'язках, розподiльних смугах i дiлянках уздовж автомобiльних дорiг.
"Мiсто розпочало експеримент щодо європейського пiдходу захисту бiорiзноманiття у 2023 р. Це дозволило створити хорошi умови для розвитку екосистеми мiста. Тому комунальнi пiдприємства по утриманню зелених насаджень i цього року продовжать висаджувати луки та вiдмовлятимуться вiд косiння на визначених дiлянках протягом вегетацiйного перiоду", - додав Юрiй Бахмат.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, декоративнi луки та обмеження косiння на визначених дiлянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондонi, Вiднi, Берлiнi та iнших. Важливою перевагою цих пiдходiв є забезпечення харчуванням (пилком та нектаром) комах-запилювачiв, що сприяє розвитку бiорiзноманiття. Основними видами догляду за декоративними луками є полив та прополювання.