"Спiльно з фаховими асоцiацiями, представниками бiзнесу, депутатським корпусом Київради, громадськiстю обговорили, яким чином можемо зберегти цiнну iсторичну забудову i дати мiсту розвиватись, попри воєнний стан та економiчнi труднощi, пов'язанi з вiйною", - наголосила Ганна Старостенко.
Вона додала, що нинiшнє законодавство не дає мiсцевiй владi можливiсть ефективно захищати своє iсторичне надбання. Мiсто вимушено дiяти у фактично вiдсутньому правовому полi щодо збереження цiнної iсторичної забудови. А це призводить до втрати важливих для столицi iсторичних об'єктiв.
"Наразi в Українi вкрай недосконале пам'яткоохоронне законодавство. Мiсцевiй владi бракує повноважень, аби здiйснювати дiєвий контроль за збереженням цiнної iсторичної забудови. Мiсту також потрiбнi реальнi важелi впливу на недоброчесних власникiв об'єктiв культурної спадщини, котрi знищують чи доводять їх до руйнацiї", - зауважила Ганна Старостенко.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, заступниця голови КМДА нагадала, що мiська влада долучилась до розробки законопроєктiв (№№ 11458 та 11459), якi мають посилити вiдповiдальнiсть недоброчесних власникiв i подолати низку прогалин, що стоять на завадi збереженню iсторичних об'єктiв.
"Аби кричущi випадки руйнування iсторичної забудови не повторювались, нам потрiбнi повноваження i чiткi правила, яких мають дотримуватися всi сторони. З цiєю метою ми системно працюємо з громадою, фаховими асоцiацiями, власниками будiвель i законотворцями", - наголосила Ганна Старостенко.