За його словами, у 2024 р. на будiвництво та реконструкцiю столичних закладiв освiти передбачено 1,3 млрд. грн. На ремонти дитячих садкiв i шкiл видiлено 1,9 млрд. грн.
"Бiльшiсть цих коштiв спрямовано на облаштування укриттiв, чверть - на ремонт дахiв, а решту - на замiну вiкон, утеплення фасадiв, модернiзацiю iнженерних мереж i забезпечення безбар'єрностi. У Києвi бiльше тисячi комунальних закладiв освiти, тому i суми здаються значними. Утiм всi цi заходи мають одну мету: створення безпечного освiтнього середовища", - прокоментував Валентин Мондриївський.
Вiн навiв приклад, що в Дарницькому районi завершено ремонт укриттiв у 64 закладах освiти та триває будiвництво трьох нових протирадiацiйних укриттiв. У 21 закладi проводять заходи з енергозбереження (капiтальнi ремонти фасадiв i дахiв). Також капiтально ремонтують два садочки, якi не працювали та потребували повного вiдновлення.
У Голосiївському районi триває будiвництво чотирьох протирадiацiйних укриттiв i реконструкцiя школи з прибудовою укриття. Також у 29 закладах освiти ремонтують укриття, у 28 впроваджують заходи з енергоефективностi, у 18 - капiтально ремонтують iнженернi мережi.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у трьох школах Днiпровського району зводять споруди подвiйного призначення з протирадiацiйними властивостями. У 52 закладах освiти ремонтують укриття, а в 55 впроваджують заходи з енергоефективностi.
Валентин Мондриївський пiдкреслив, що бiльшiсть нових укриттiв є спорудами подвiйного призначення - забезпечують захист як для учнiв, так i для цивiльного населення.
Зокрема, вiн зауважив, що Київ, як найбiльше мiсто України з функцiями столицi, за час повномасштабного вторгнення прийняв, влаштував та забезпечує навчання найбiльшiй кiлькостi внутрiшньо перемiщених осiб. Тому порiвнювати Київ з iншими мiстами пiд час розгляду тендерiв на будiвництво i реконструкцiю освiтнiх закладiв - некоректно.