ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компаній



Субота, 21 грудня 2024 10:00

У Києвi презентували практичний порадник з реновацiї музеїв

Одним iз викликiв сучасностi є забезпечення доступностi у всiх сферах життя. Йдеться про реалiзацiю мiської полiтики з впровадження безбар'єрностi, що, зокрема, передбачає створення доступного середовища в закладах культури та мистецтва. У Києвi ця робота вже набула системного характеру - вiд фiзичного пристосування простору закладiв до пiдготовки персоналу i створення доступного культурного продукту. Про це повiдомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко пiд час панельної дискусiї в межах презентацiї практичного порадника "Реновацiя музеїв: архiтектура доступностi та безпеки", що вiдбулася у Будинку архiтектора.

"Безбар'єрнiсть є прiоритетом мiської полiтики. Ми покроково впроваджуємо змiни, щоб культурнi установи Києва стали доступними для всiх. Усi мунiципальнi музеї вже пройшли монiторинг доступностi, на основi якого розробленi конкретнi заходи, що активно реалiзуються. Наразi багато таких заходiв уже впроваджено, наприклад iнтерактивнi експозицiї, таблички зi шрифтом Брайля, тактильнi копiї експонатiв тощо", - пiдкреслила Ганна Старостенко.
Також заступниця голови КМДА наголосила на необхiдностi пiдготовки персоналу. За її словами, працiвники музеїв проходять спецiалiзованi тренiнги, вивчають основи етики комунiкацiї, жестову мову, аудiодискрипцiю та iншi iнструменти доступностi, щоб надавати якiснi послуги всiм вiдвiдувачам.
За iнформацiєю Департаменту культури КМДА, в його пiдпорядкуваннi перебувають 15 музеїв (з фiлiями - 27) у 26 будiвлях. Переважна бiльшiсть музеїв столицi розташована у будiвлях, що належать до об'єктiв культурної спадщини. Це створює низку специфiчних викликiв, зокрема щодо забезпечення доступного середовища для всiх вiдвiдувачiв. Така робота вимагає узгоджених дiй i ретельного дотримання чинного законодавства, що регулює питання збереження культурної спадщини.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, презентований порадник i рекомендацiї, наведенi у ньому, - це важливий крок до створення iнклюзивних, безпечних та сучасних музеїв в Українi, якi вiдповiдають мiжнародним стандартам i враховують потреби кожного вiдвiдувача. Рекомендацiї ЮНЕСКО щодо захисту та просування музеїв i колекцiй пiдкреслюють роль музеїв як динамiчних просторiв, що сприяють культурнiй передачi, дiалогу та навчанню.
"Музеї є життєво важливими публiчними просторами, якi мають працювати на все суспiльство. Тому вони вiдiграють важливу роль у розвитку соцiальних зв'язкiв, згуртованостi суспiльства та рефлексiї щодо колективної iдентичностi", - зазначила голова Представництва ЮНЕСКО в Українi К'яра Бардескi на презентацiї.

Прочитано 91 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: