"Гостиний двiр є одним iз ключових iсторичних об'єктiв столицi. I його збереження - це не просто питання архiтектурної спадщини, а питання iдентичностi нашого мiста. За вiдсутностi реставрацiйних робiт ця пам'ятка може зазнати серйозних пошкоджень, а згодом i повного руйнування. Оцифрування документацiї - це стратегiчний крок, що дає змогу зберегти iсторичнi креслення, плани та архiвнi записи, а також унеможливити будь-якi невиправданi втручання в його структуру. Тепер ми маємо гарантiю того, що Гостиний двiр можна буде вiдновити в його автентичному виглядi, без спотворень i втрати iсторичної цiнностi", - зазначив Андрiй Гудзь.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, процес оцифрування був надзвичайно складним i потребував ретельної роботи фахiвцiв. Сотнi сторiнок архiвних матерiалiв були переведенi в цифровий формат, що дає змогу не тiльки їх зберегти, а й зробити доступними для дослiдникiв, реставраторiв i громадськостi. Використання сучасних технологiй гарантує безпеку цих даних, мiнiмiзуючи ризики втрати або пошкодження унiкальної iнформацiї.
У Департаментi комунальної власностi наголошують на важливостi цiєї роботи не лише для мiста, а й для всiєї країни. Оцифрування iсторичних документiв допомагає зберiгати культурну спадщину та захищає архiтектурнi пам'ятки вiд спотворення.
"Завдяки нашим фахiвцям i сучасним технологiям ми змогли зробити цей процес максимально ефективним. Це великий внесок у збереження культурної спадщини Києва. Ми продовжимо працювати над тим, щоб нашi iсторичнi об'єкти отримали необхiдний захист i можливiсть для вiдновлення", - пiдсумував Андрiй Гудзь.