Голова правлiння "Укрфiнжитла" Євген Мецгер розповiв учасникам конференцiї, як "єОселя" менш нiж за два роки перевернула ринок фiнансових та банкiвських послуг в Українi.
"Ми розширили умови програми, i тепер це iпотека не тiльки для пiльгових та окремих категорiй, як було ранiше у нашiй державi. Сьогоднi скористатися "єОселею" може кожен українець та українка, якi хочуть придбати власне житло i вiдповiдають простим умовам. Ми враховуємо вiдгуки громадян про програму, що потребує доопрацювань та змiн, враховуємо цi нюанси i реалiзуємо їх. Саме так i з'явилася можливiсть покупки через програму приватних будинкiв та таунхаусiв. I ми не зупиняємося на вдосконаленнi "єОселi"", - наголосив вiн.
Євген Мецгер також розповiв про можливiсть використання сертифiкатiв "єВiдновлення" для купiвлi житла по "єОселi". Така функцiя стане доступною орiєнтовно до кiнця травня.
Крiм цього, за словами очiльника "Укрфiнжитла", попри те, що країна перебуває в умовах повномасштабного вторгнення рф, у 2023 р. сума виданих доступних кредитiв на житло практично зрiвнялася iз показниками 2021 р. - 9 млрд. грн. Це при тому, що саме 2021 р. став найкращим iпотечним роком в Українi:
"Водночас ми фокусуємося як на соцiальному ефектi та покриттi соцiальних потреб, так i на економiчнiй складовiй, щоб зробити додаткову користь для нашої держави. Адже саме будiвельна сфера може дати суттєвий позитивний ефект для економiки. За минулий рiк по "єОселi" ми видали кредитiв на 9 млрд. грн., загалом - бiльше 13 млрд. грн. Понад вiсiм тисяч родин придбали власне житло по програмi. Але у 2024 р. ми йдемо ще далi - спланували 19 млрд. грн. через iпотеку "влити" в економiку країни, тобто видати орiєнтовно 12 тис. кредитiв. У той же час ми прагнемо досягти й iнших змiн - аби забудовники працювали у форматi європейського White box, коли здається вже повнiстю готова для життя квартира", - пiдкреслив голова правлiння Укрфiнжитла.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, Євген Мецгер також акцентував, що глобальна мета, до якої йде програма "єОселя", - її повна цифровiзацiя: "Ми домовилися з Мiнцифрою та Мiнiстерством економiки, що ми будемо рухатися повнiстю в цифровий процес, щоб не тiльки пропозицiя вiд банку, а й сама угода закiнчувалася в цифровому електронному кабiнетi. Такої на 100% цифрової iпотеки наразi не має жодна країна".