Вiдбiр вiдкрив другу фазу програми "Житловi примiщення для внутрiшньо перемiщених осiб", яку реалiзують Держмолодьжитло i Мiнреiнтеграцiї за фiнансової пiдтримки уряду Нiмеччини, що надав грант через Банк розвитку KfW.
Перелiк родин, якi отримали змогу придбати житло за програмою, опублiкований на сайтi Держмолодьжитла i його регiональних вiддiлень.
З вiтаннями до учасникiв вiдбору звернулися заступниця мiнiстра розвитку громад, територiй та iнфраструктури України Наталiя Козловська, керiвник проєкту вiд банку KfW Крiстоф Iземанн i керiвник проєкту вiд iмплементацiйного консультанта IPC Стiвен Орлескi.
"Понад 3 мiльйони ВПО в Українi чекають на системнi сталi рiшення у розв'язаннi надзвичайно гострої для цих людей житлової проблеми, - зазначила Козловська. - Ми вiтаємо поновлення цього проєкту i цiнуємо пiдтримку Нiмеччини у забезпеченнi перемiщених через вiйну громадян житлом, наявнiсть якого сприятиме пiдвищенню економiчної активностi цих громадян i їхнiй залученостi в новi громади".
Пан Iземанн зауважив, що повернутися до реалiзацiї проєкту було особливо важко 2022 р., пiсля початку активної фази збройної агресiї росiї проти України. Проте Держмолодьжитло з партнерами знайшли таку можливiсть. Представник нiмецького банку зауважив, що перша фаза програми реалiзована ефективно, i висловив переконанiсть, що й надалi робота триватиме не менш якiсно.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, голова правлiння Держмолодьжитла Микола Марчук подякував усiм партнерам програми: нiмецькому уряду, KfW, IPC, Мiнреiнтеграцiї за енергiйну i якiсну спiльну працю в iнтересах українцiв.
"Наш фонд був i залишається орiєнтованим на потреби клiєнтiв, - запевнив Марчук. - Нашi фахiвцi регiональних вiддiлень зроблять усе можливе, щоб для кожного нашого клiєнта процес отримання кредиту був максимально зручним".