Як виявила перевiрка, у внутрiшньому дворику та флiгелi кам'яницi проводились роботи без погоджень - демонтували мiжповерховi перекриття, iсторичнi балки, внутрiшнi й частково зовнiшнi стiни, дах; понизили рiвень грунту, влаштували бетонування та перекриття на металевих балках. Цi дiї зафiксованi у вiдповiдному актi та пiдтвердженi судом.
"Попри заяви "ПФ-Онiкс", що компанiя не виконувала жодних робiт, суд встановив: саме вона є власником примiщень i несе вiдповiдальнiсть за їхнiй стан. Аргументи про процедурнi порушення при винесеннi постанови були визнанi необiрунтованими - на змiст рiшення вони не впливали. Рiшення ще не набрало законної сили, у разi оскарження буде переглянуто судом апеляцiйної iнстанцiї", - розповiли в офiсi охорони культурної спадщини.
Крiм того, ранiше в iншiй справi суд зобов'язав цю компанiю вiдновити пам'ятку. Станом на сьогоднi вже вiдкрито виконавче провадження про примусове вiдновлення пам'ятки.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, кам'яниця Зухоровичовська - одна з iсторичних будiвель Львова, зведена у XVII столiттi. У XVIII столiттi належала монастирю св. Онуфрiя. Пiд час реконструкцiї для митрополита Лева Шептицького тут працювали архiтектор Бернард Меретин i скульптор Йоганн Георг Пiнзель, який створив балконнi консолi. Будинок триповерховий з мансардою, цегляний, з асиметричним внутрiшнiм плануванням i склепiнчастими перекриттями. Особливо вирiзняються фiгури атлантiв, якi пiдтримують балкон.