ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компаній



Субота, 05 жовтня 2024 13:00

У Львовi розповiли, як зробити свiй будинок бiльш безпечним у час вiйни

У межах "Тижня стiйкостi - Ukrainian Resilience Week" у Львовi триває вже XV Всеукраїнський Форум ОСББ. Пiд час форму представники ОСББ, мiської влади, експерти з енергоефективностi та житлового господарства обговорюють важливi питання, якi стосуються багатоквартирних будинкiв в умовах вiйни. Основнi питання першого дня - безпека в багатоквартирних будинках та реформування житлової полiтики.

Окрему панель присвятили питанню безпеки у багатоквартирних будинках.
"Ми не можемо на кожному будинку поставити ППО, але ми можемо дотримуватися норм експлуатацiї газових мереж, дотримуватися пожежної безпеки i не захаращувати поверхи i пiдвали. Бо дуже багато нещасних випадкiв є наслiдковими. Будинок страждає не лише вiд обстрiлу, але й вiд нашої безвiдповiдальної чи свавiльної поведiнки. До прикладу, коли у Днiпрi був зруйнований будинок пiд час обстрiлу i загинули люди. Коли експерти його обстежили, то зробили висновок, що те, що будинок зазнав таких руйнувань i загинули люди - звiсно через обстрiл, але такого масштабу руйнувань не було б, якби там був правильно облаштований побут", - розповiдає Ярослава Сорокопуд, експертка з аудиту безпеки i доступностi багатоквартирних будинкiв.
За її словами, на сьогоднi є розроблений посiбник щодо проведення аудиту безпеки у будинку. У ньому є напрацьована анкета, керуючись якою, група мешканцiв може проаналiзувати прибудинкову територiю, пiд'їзди, горища, пiдвали. I самостiйно вiдповiсти на питання - чи все гаразд iз будинком, чи все ж таки є те, що варто змiнити, аби територiя будинку була безпечною та доступною для кожного з цих мешканцiв. А вже потiм - донести цi рiшення до голови правлiння ОСББ чи управителя. I разом вирiшувати - як забюджетувати цi змiни, скласти план їх впровадження.
"Так спiввласники будинку стають активними рушiями змiн, усвiдомлюючи, що цi змiни вiдповiдають їхнiм iнтересам. Важливо зрозумiти, що коштiв для проведення аудиту безпеки та доступностi не потрiбно. Найпотрiбнiший ресурс - це час мешканцiв будинку, їхнє прагнення до змiн", - вiдзначає Ярослава Сорокопуд.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, iнiцiювати аудит безпеки та доступностi має голова правлiння ОСББ або особа чи органiзацiя, яка надає будинку послугу з управлiння. Але присутнiми на аудитi, тобто буквально ходити по будинку та навколо нього з анкетами та вiдповiдати на питання, мають спiввласники будинку. При цьому мають бути представники рiзних категорiй спiввласникiв. Це i родини з малими дiтьми, оскiльки вони мають чiтко розумiти, як їм поводитися з вiзочками, чи є в будинку вiдповiдна iнфраструктура, що дозволить користуватися такими вiзочками. Це i родини з неповносправними людьми, з обмеженими фiзичними можливостями, поганим зором абощо, якщо такi є в будинку.
Це мають бути i чоловiки, i жiнки, i пiдлiтки, i навiть дiти - вони також можуть розповiсти про свої враження щодо доступностi будинку та територiї.
Аудит варто проводити в час, коли довкола темнiє. Оскiльки в денний час важко побачити всi нюанси, якi є в будинку, а часто вони пов'язанi з якiстю освiтлення як у самому будинку, так i на прибудинковiй територiї.
"Аудит безпеки, який ми розробили, вже є пiдтриманий багатьма мiстами, зокрема Львовом. Стiйкiсть виявляється саме в таких аудитах. Мешканцi вiдповiдальнi за свою безпеку i разом можуть зробити дуже багато", - переконана Ярослава Сорокопуд.

Прочитано 114 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: