"Створення наглядових рад на найбiльших комунальних пiдприємствах - це логiчний крок для мiста, яке прагне бути прозорим i ефективним", - сказав вiн на VII Мiжнародному форумi корпоративних директорiв, органiзованому в Києвi Професiйною асоцiацiєю корпоративного управлiння (ПАКУ).
Як уточнив Олександр Окунєв, голова ради директорiв ПАКУ, що надасть допомогу у вiдборi, у наглядовiй радi будуть три незалежнi директори, зокрема один голова, а два члени наглядової ради будуть вiд мiста, повiдомляє "Iнтерфакс-Україна".
На думку Окунєва, попри наявний скепсис, ця пропозицiя є досить цiкавою для ринку, оскiльки пропонована оплата "не така вже й маленька", а перспективи для професiйних корпоративних директорiв цiкавi: можливiсть роботи у великому мiстi та зростаючий ринок, оскiльки рiшення про створення наглядових рад комунальних пiдприємств уже ухвалили Львiв i Миколаїв, за якими пiдуть iншi мiста, у кожному з яких є водоканал.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, мер Сєнкевич зазначив, що триватиме робота над визначенням KPI для водоканалу, якими можуть стати питоме споживання електроенергiї, якiсть води, рiвень її втрат у мережах.
Вiн нагадав, що ранiше консалтингова компанiя Deloitte провела оцiнку доброчесностi "Миколаївводоканалу" i використання отриманої мiжнародної допомоги, результати якої були представленi в березнi.
Вiн також зазначив, що створення наглядових рад полегшує залучення мiжнародної допомоги, нагадавши, що "Миколаївводоканал" уже є її рецепiєнтом за проектами з ЄБРР, а також є хорошим рiшенням, коли в мiстi "строката" мiськрада.
Як уточнила керiвник Офiсу пiдтримки доброчесностi Миколаївської мiської ради Юлiя Мiнчева, Миколаїв планує також створити наглядовi ради ще на двох великих комунальних пiдприємствах: "Миколаївоблтеплоенерго" i "Миколаївелектротранс".