Пiд час засiдання члени штабу пiдбили пiдсумки проходже'ння зимового перiоду 2024-2025 рр. та визначили ключовi завдання для пiдготовки до наступного опалювального сезону.
"Ця зима була однiєю з найскладнiших в контекстi проходження опалювального сезону, i вже зараз маємо почати готуватися до наступної. Ворог не полишав спроб залишити нас без тепла, здiйснюючи численнi масованi атаки на енергосистему. Попри всi виклики, завдяки оперативним рiшенням, злагодженiй роботi комунальних служб, уряду та мiсцевої влади вдалося швидко усувати наслiдки обстрiлiв, реагувати на аварiйнi ситуацiї та забезпечити стабiльне проходження сезону. Тепер наше головне завдання - пiдготовка до наступної зими. Ми вже проаналiзували пройдений сезон та напрацювали рiшення, щоб мiнiмiзувати ризики. Маємо бути готовими до будь-яких сценарiїв у наступному. Особлива увага - вiдновленню iнфраструктури у прифронтових регiонах, якi зазнали найбiльших руйнувань, впровадженню розподiленої генерацiї та модернiзацiї мереж. Маємо працювати над децентралiзацiєю енергетики та енергоефективнiстю. Це спiльне завдання профiльних мiнiстерств та тергромад. Дякую всiм, хто працює над змiцненням енергетичної стiйкостi країни", - пiдкреслив Олексiй Кулеба.
Костянтин Ковальчук зазначив, що опалювальний сезон 2024-2025 рр. пройшов стабiльно: тепло отримували в середньому 95,4% житлових будинкiв, 99,2% закладiв соцiальної сфери, дитячих садкiв, шкiл та унiверситетiв, а також 99,4% медичних закладiв. Завдяки пiдтримцi мiжнародних партнерiв у країнi запрацювали 148 когенерацiйних установок iз додатковою потужнiстю 110,9 МВт та 84 модульнi котельнi загальною потужнiстю 156,9 МВт. У 2025 р. планується встановити ще понад 330 когенерацiйних установок i 200 модульних котелень.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у зв'язку iз покращенням погодних умов у низцi регiонiв вже завершено або завершується опалювальний сезон. Зокрема, вiн закiнчився в Миколаївськiй, Херсонськiй областях, Луцьку та бiльшостi громад Днiпропетровської та Донецької областей. У Києвi триває процес завершення, а в Iвано-Франкiвськiй та Житомирськiй областях опалення здiйснюється лише вночi. Загалом до 1 квiтня значна частина громад завершить опалювальний перiод.
Завершив роботу Штаб з лiквiдацiї наслiдкiв аварiй у Кривому Розi, i вже з 26 березня в мiстi стартувала пiдготовка до нового опалювального сезону, зокрема розпочнеться модернiзацiя тепломереж та децентралiзацiї генерацiї. На цi роботи НАК "Нафтогаз України" видiлила АТ "Криворiзькiй Теплоцентралi" позику в сумi 3 млрд. грн. Також АТ "Криворiзька Теплоцентраль" здiйснило перерахунок вартостi послуг з урахуванням якостi теплопостачання. До 4 квiтня мiсцева влада має подати до Мiнрозвитку оновлену схему теплопостачання.
Як повiдомили представники Мiненерго та АТ "НАК Нафтогаз України", триває процес формування запасiв газу, вугiлля та iнших енергоресурсiв до наступного осiнньо-зимового перiоду. Одночасно ведеться аналiз стану теплових мереж та визначення об'єктiв, що потребують ремонту чи модернiзацiї у всiх регiонах. Ремонтна кампанiя, яка стартує найближчим часом, передбачає вiдновлення та модернiзацiю першочергових об'єктiв, роботи на яких потрiбно завершити до початку нового опалювального перiоду.
Серед прiоритетiв на найближчi мiсяцi - продовження впровадження розподiленої генерацiї в усiх регiонах. Україна продовжує активно залучати для цього мiжнародну пiдтримку, зокрема, ведуться перемовини з партнерами про надання технiчної допомоги, обладнання та фiнансування для придбання i встановлення когенерацiйних установок та блочно-модульних котелень.