Як розповiли у ЛКП "Бюро спадщини", бiльшiсть декоративних елементiв цiєї брами було втрачено. А ще на нiй було так багато шарiв старої фарби, що здалеку було складно зрозумiти, чи вона дерев'яна, чи металева.
"Тут було дуже багато роботи. Лiве i праве двернi полотна мали суттєвi пошкодження в нижнiй частинi, притульна планка була повнiстю втрачена, залишилися отвори вiд старих замкiв. Окрiм того, на всiй площинi брами було втрачене декоративне рiзьблення. Усе це довелося вiдновлювати", - розповiв майстер-реставратор Павло Войтович.
Вiдтак фахiвцi замiнили пошкоджену деревину, встановили новi ручки та фацетоване засклення. Втрачене декоративне оздоблення брами вiдновили за зразком iсторичних аналогiв. Також провели комплекснi роботи з реставрацiї свiтлика.
"Вартiсть реставрацiйних робiт склала 87107 грн. З цiєї суми 70% оплатив нiмецький фонд Ебергарда Шьока, а решту - мешканцi", - розповiв директор ЛКП "Бюро спадщини" Павло Богайчик.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, у 2022 р. в iсторичнiй частинi мiста у спiвпрацi з мешканцями вiдреставрували 29 брам. Вiдповiдно до програми спiвфiнансування вiдновлення цiнних елементiв в iсторичних будинках, при реставрацiї брам мешканцi сплачують лише 30% вiд загальної вартостi робiт.