ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компанійВівторок, 02 липня 2024 17:00

На Lviv Urban Forum 2024 виступив вiдомий чилiйський архiтектор

Архiтектор Алехандро Аравена з Чилi, який в 2016 р. отримав головну архiтектурну нагороду - Прiтцкерiвську премiю за вiдродження соцiально орiєнтованої архiтектури, пiд час Lviv Urban Forum 2024 подiлився досвiдом вiдновлення цiлого району мiста, знищеного пiсля землетрусу i цунамi у Чилi 2010 р.

Алехандро Аравена з командою працював над вiдбудовою мiста Консепсьйон. Впродовж 100 днiв вони розробляли практично усе: вiд приватних будинкiв, до громадських просторiв та вуличної мережi, а також думали, як захистити мiсто вiд майбутнiх цунамi.
До обговорення залучали i громаду, яка допомагала не так шукати вiдповiдi, як ставити правильнi запитання.
"Iдентичнiсть мiста пов'язана в першу чергу з географiєю, а не архiтектурою, адже мешканцям бiльш важливою є природа, а не будiвлi. Дiзнатися одне про одного - ось, що може стати способом вирiшення конфлiктiв, а архiтектура, як вираження традицiй та культури, стає порталом у свiт одне одного. Говорiть iз мешканцями, бо вони допоможуть розставити прiоритети розвитку та планування, особливо бiднi люди вiдчувають такi моменти найгострiше", - каже Алехандро Аравена.
Окрiм цього Аравена презентував кiлька проєктiв, якi вiн з командою зводить в рiзних куточках свiту. Архiтектор намагається втiлювати вiдкритiсть простору, зберiгаючи при цьому приватнiсть. Також в проєктуваннi часто використовує деревину, яка є гнучким матерiалом, i її за потреби можна легко замiнити в майбутньому.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у Львовi Алехандро Аравена вiдвiдав центр реабiлiтацiї "Незламнi" (Unbroken), який вразив архiтектора неабиякою соцiальною мiсiєю.
"Я думаю, що дуже важко починати думати про майбутнє в час, коли триває вiйна. Але якщо ти не думаєш про майбутнє, ти не зможеш пережити усi цi важкi обставини. Дуже важливо вiдбудовувати те, що було знищено в Українi. Якщо ви не вiдбудуєте, люди не матимуть того, на що вони заслуговують згiдно з правами людини. Справа в тому, як це зробити. Адже це катастрофа, це боляче i коштуватиме дорого не лише у грошовому еквiвалентi, а й у планi зусиль. Те, чим я хотiв подiлитися тут, що ми навчаємося на власних трагедiях, якi можуть мати i природне походження. Природа може бути жорстокою, але вона не є зло. Вiдтак за цих обставин ви можете визначити тi речi, якi за звичних умов ви б нiколи не змогли змiнити", - розповiв Алехандро Аравена.
В рамках Lviv Urban Forum 2024 три днi бiльше 30 спiкерiв з усього свiту говорили про вiдповiдальнiсть, безпеку та соцiально орiєнтовану архiтектуру. Форум, який вiдбувся в мiстi вже вдруге i зiбрав понад 1300 учасникiв та представникiв з сотнi українських громад.

Прочитано 413 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: