ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компанійЧетвер, 08 червня 2023 15:40

Регулярне очищення кондиціонера – ефективність та якість його роботи

Кондиціонери є важливою частиною нашого життя, забезпечуючи таке необхідне полегшення в спекотні літні місяці та підтримуючи комфортні умови в приміщенні протягом усього року.

Однак для забезпечення їхньої оптимальної роботи та підтримки здорової якості повітря необхідна регулярна чистка кондиціонерів та технічне обслуговування.

Основними причинами для чищення кондиціонера є наступні:

 • Ефективність і продуктивність. З часом пил, сміття та інші частинки накопичуються у фільтрах, теплообмінниках і вентиляційних отворах кондиціонера. Ці накопичення обмежують потік повітря і знижують ефективність системи, що призводить до збільшення споживання енергії та зменшення потужності охолодження. Регулярне очищення допомагає підтримувати ефективність кондиціонера і продовжує термін його служби.
 • Якість повітря у приміщенні. Фільтри кондиціонера відіграють вирішальну роль у видаленні з повітря забруднювачів, таких як пил, пилок, шерсть домашніх тварин та інші алергени. Якщо фільтри забруднені або засмічені, вони стають менш ефективними в уловлюванні цих забруднювачів, що призводить до погіршення якості повітря в приміщенні. Чистка кондиціонера забезпечує чистіше повітря і більш здорове середовище для життя.
 • Запобігання появі цвілі та грибків. Кондиціонер створює прохолодне і вологе середовище, яке може сприяти росту цвілі та грибків, якщо прилад не обслуговувати належним чином. Ці мікроорганізми виділяють спори в повітря, викликаючи неприємні запахи й потенційно провокуючи респіраторні захворювання. Регулярне очищення допомагає запобігти утворенню цвілі, зберігаючи кондиціонер і повітря в приміщенні свіжим і чистим.

Сезонне технічне обслуговування

Очищення рекомендується проводити щонайменше раз на рік перед початком літнього сезону. Якщо кондиціонер використовується для обігріву взимку, бажано запланувати додаткове очищення перед зимовим сезоном.

У сезонне обслуговування входять:

 • ретельний огляд всієї системи;
 • очищення або заміна фільтрів;
 • очищення теплообмінника;
 • перевірка дренажної системи;
 • перевірка електрики та компонентів;
 • тестування продуктивності роботи кондиціонера.

Чищення для вирішення конкретних завдань

Окрім сезонної чистки, існують специфічні ситуації, які вимагають цілеспрямованого миття деталей для розв'язання конкретних проблем:

 1. Якщо з кондиціонера тече або капає вода, це може свідчити про засмічення дренажної системи. Щоб розв’язати цю проблему, знайдіть злив конденсату та усуньте засмічення за допомогою засобу для чищення труб або суміші оцту і води. Якщо проблема не зникає, рекомендується звернутися за професійною допомогою.
 2. Стійкий неприємний запах, що виходить з кондиціонера, часто вказує на наявність цвілі. Вимкніть і відкрийте пристрій, щоб визначити джерело запаху. Після виявлення джерела цвілі його слід видалити, а всі уражені ділянки ретельно очистити та продезінфікувати. Якщо цвілі багато або ви не знаєте, як впоратися з проблемою, краще викликати професіоналів.

Регулярне очищення кондиціонерів має вирішальне значення для підтримання їхньої оптимальної продуктивності, сприяння здоровій якості повітря у приміщенні та захисту здоров'я мешканців. Якщо дотримуватись комплексних процедур сезонного очищення, включаючи обслуговування фільтрів і теплообмінників, а також розв'язувати специфічні проблеми (засмічення дренажу і ріст цвілі) ви забезпечите ефективну роботу кондиціонера.

Прочитано 5484 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: