ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компанійВівторок, 16 травня 2023 11:12

Переваги та недоліки встановлення рекуператора повітря вдома

Щоб поліпшити якість повітря та знизити енергоспоживання у власній квартирі, обирають вентиляційні системи з рекуперацією. 

Це — одне з найбільш популярних рішень на сучасному ринку. Однак щоб зрозуміти, чи потрібен рекуператор повітря саме вам, варто дізнатися про його переваги та недоліки трохи більше. Ми вже підготували для вас корисну статтю. 

Переваги встановлення рекуператора у квартирі

Вентиляція з рекуперацією — це система, яка забезпечує збір та відведення забрудненого повітря з помешкання та одночасно здійснює повторне використання тепла, яке виділяється при провітрюванні. Завдяки використанню мідного теплообмінника, ефективність рекуперації зростає до 76%. 

Головними перевагами встановлення рекуператора є: 

  • Поліпшення якості повітря. Рекуператор фільтрує повітря, що потрапляє до помешкання та видаляє з нього забруднення, такі як пил, пилові кліщі та інші алергени. Це особливо корисно для людей, що мають алергії або проблеми з диханням.
  • Економія на комунальних платежах. Рекуператор скорочує витрати на опалення та кондиціонування, оскільки він може повторно використовувати тепло, яке виділяється при вентиляції помешкання. 
  • Контроль рівня вологості. Обладнання ефективно контролює мікроклімат в приміщенні: зокрема, рівень вологості, регулюючи його до заданого рівня.
  • Можливість встановлення після завершення фінішних ремонтних робіт. Монтаж вентиляції з рекуперацією не потребує суттєвого втручання в інтер'єр, тож проводити його не обовязково разом з капітальними ремонтними роботами. 
  • Автоматична робота. Більшість сучасних рекуператорів мають автоматичний режим роботи, і самостійно контролюють всі необхідні показники, які стосуються якості та температури повітря. 

Якщо говорити про недоліки рекуператора, то можемо назвати лише відносно високу вартість: якісна модель не коштуватиме надто дешево. Проте у використанні вентиляційна система — максимально економна та не потребує ніяких вкладень, окрім періодичної заміни фільтрів.

Який рекуператор обрати?

Це залежить від площі квартири, ваших індивідуальних вимог до вентиляції та бюджету, який можете виділити на таку покупку. Найбільш вигідно замовляти встановлення вентиляції безпосередньо у виробника — наприклад, в компанії Prana. Таким чином ви зможете бути впевненими у якості обладнання та його функціональності.

І, звичайно ж, варто консультуватися щодо вибору вентиляційного обладнання з фахівцями. Спеціалісти допоможуть обрати оптимальний тип вентиляції саме для вас. Вдалого вибору! 

Прочитано 6103 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: