В роботi форуму взяли участь мери мiст, голови об'єднаних територiальних громад, народнi депутати України, представники уряду та мiжнародних партнерiв.
Представники громад висловили свої бачення прiоритетiв у вiдбудовi, подiлилися проблемами тих чи iнших населених пунктiв.
Громади непокоїть стан дорiг всерединi самих громад - на деяких з них збiльшилося навантаження з початком вiйни, iншi потребують ремонтних робiт вже декiлька рокiв.
Сергiй Сухомлин наголосив, що в прiоритетi - ремонт тих дорiг, якi необхiднi для вiйськової логiстики, евакуацiї поранених або для забезпечення експорту.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, представники громад захiдних областей скаржилися на стан дорiг, якi ведуть до цвинтарiв, де, зокрема, похованi українськi герої.
"Розумiю i подiляю думку про те, що дороги в Українi мають бути гарної якостi. Але дорожнiй фонд передано на потреби оборони - коштiв на дороги фактично немає. Наразi ми ремонтуємо тi дороги, якi дозволяють забезпечити армiю необхiдним та проводити евакуацiю поранених. Якщо ми не довеземо пораненого до лiкарнi, то, повiрте, батькам цього вiйськового буде байдуже, в якому станi дорога до кладовища", - заявив Сергiй Сухомлин.
Вiн також подiлився думкою, що сьогоднi Україна живе в двох паралельних реалiях: одна має кращi безпековi умови i розглядає вiдбудову як можливiсть модернiзацiї iнфраструктури, посилення енергоефективностi, а iнша живе пiд постiйними обстрiлами, без стабiльного водо-, газо-, електропостачання та розглядає процес вiдновлення як можливiсть пiдвищити шанси на виживання.
Так, наприклад, газотурбiннi установки для одних громад є можливiстю краще пiдготуватися до зими, а для iнших це життєва необхiднiсть.
Голова Агентства вiдновлення закликав громади до спiвпрацi у вiдбудовi, зокрема, через спiвфiнансування проєктiв: "Є можливiсть працювати iз залученням коштiв донорiв, державних коштiв, але можна залучати i ресурси самої громади".
Сергiй Сухомлин зазначив, що серед задач, якi має виконати Агентство вiдновлення, - будiвництво водогону в Миколаєвi, початок проєкту будiвництва соцiального житла, захист об'єктiв енергетики та посилення енергоефективностi.
"Ми розпочинаємо роботи з будiвництва водогону вже цього тижня i маємо амбiтну мету завершити проєкт у серпнi 2025 р., щоб вiдновити водопостачання в Миколаєвi", - додав Сергiй Сухомлин.
Але, окрiм будiвництва самого водогону, важливо також забезпечити, щоб цим водогоном йшла якiсна вода.