ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компаній



П'ятниця, 06 січня 2017 11:43

Предложены реальные пути решения «скандала на Подоле»

В группе «Громада Андріївського узвозу» опубликовали открытое письмо относительно Театра на Подоле, описав нарушения законодательства столичной власти, а также глобальные цели по недопущению подобных ситуаций. Текст приводим в авторской редакции.

«Збережемо Андріївський Узвіз разом!»

ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДИ АНДРІЇВСЬКОГО УЗВОЗУ

«Ці пам'ятки людства не належать нам, вони належать тим, хто їх створив і тим, хто ще не народився. Ми лише хранителі, і наш обов'язок – піклуватися про них і стежити за тим, щоб вони були передані нащадкам утому вигляді, в якому ми їх отримали».

Джон Раскін (англійський письменник, теоретик мистецтва, літературний критик, поет, 1819-1900 рр.)

Українці! Друзі України в світі!

Ми з жалем зазначаємо, що нинішній стан перлини Києва – Андріївського узвозу – катастрофічний. Занедбаність та деградація культурного надбання поширюються одночасно із реалізацією численних новобудов в історичному центрі Столиці. Такий будівельний бум брутально порушує закони України, зокрема щодо збереження культурної спадщини. Жахливо, що ця катастрофа відбувається при цілковитому потуранні міської влади. Мова йде в першу чергу, але не тільки, про Пам'ятку містобудування національного значення «Андріївський узвіз – Замкова гора» (внесену до Державного реєстру на підставі постанови Кабінету міністрів України від 10.10.2012 № 929, охоронним № 260060-Н), до якої входить ансамбль Андріївського узвозу та Замкової гори, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно.

Зокрема, спорудженням останньої версії споруди Театру на Подолі (Андріївський узвіз 20б), котрий вже надбав назву «Крематорію на Подолі», органи київської влади переступили безліч «червоних ліній» законодавства, а саме:

1.1. Статтю 54 Конституції України: «...Культурна спадщина охороняється законом. Держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність...»

1.2.Пункт 6 ратифікованої Україною «Міжнародної хартії з охорони й реставрації нерухомих пам’яток і визначних місць» (Венеціанська хартія, 1964 р.), згідно якому ТРАДИЦІЙНЕ СЕРЕДОВИЩЕ не слід порушувати: будь-яке нове будівництво, знесення та зміни, що могли б порушити співвідношення об’ємів і кольору НЕДОПУСТИМІ.

1.3.Статтю 22 Закону України «Про охорону культурної спадщини», згідно якої Ансамбль Андріївського узвозу та Замкової гори, їхні частини, пов'язане з ними рухоме та нерухоме майно, ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ЗНОСИТИ, ЗМІНЮВАТИ, ЗАМІНЮВАТИ.

1.4. Статтю 43 Закону України «Про охорону культурної спадщини», згідно якої за УМИСНЕ НЕЗАКОННЕ ЗНИЩЕННЯ, РУЙНУВАННЯ АБО ПОШКОДЖЕННЯ об'єктів культурної спадщини чи їх частин винні особи притягаються до кримінальної відповідальності.

Крім того, окремі питання викликають рішення київської влади щодо фінансування будівництва останньої версії споруди Київського драматичного театру на Подолі. Адже відбулась реконструкція споруди вже збудованої до 2015 року за бюджетні кошти, кошти київської громади. Хто відповідає за «поховання» коштів громади через маніпуляції з першою версією цього об’єкту? Влада мовчить, а має відповідати.

Суспільство і громада Андріївського узвозу не мають доступу до інформації про плани та дії влади, влада системно та навмисно перешкоджає справжньому громадському контролю за своїми діями, діє непрозоро та, демонструючи імунітет до громадської думки, фактично протиставляє себе громадянському суспільству.

Усвідомлюючи свої права та всю відповідальність перед нашими дітьми та містом за збереження культурної спадщини,

реалізуючи права та свободи,гарантовані нам Конституцією України та Законами України,

МИ СТАВИМО СОБІ ЗА МЕТУ НАСТУПНЕ:

1. Примусити органи влади та місцевого самоврядування забезпечити негайне призупинення всіх видів будівництва за адресою Андріївський узвіз, 20б; недопущення здачі в експлуатацію цього об’єкта, зведеного із порушенням законів, норм,відповідних процедур. Ми закликаємо міську владу повністю повернутись у площину правового поля та вимагаємо відновлення законності. Будь-які компроміси із порушенням закону вважаємо неприйнятними.

2. Примусити владу ВВЕСТИ МОРАТОРІЙ на будь-які будівельні роботи наАндріївському узвозі, крім ремонту мереж та устаткування, - до проведення у 2017 р. громадського обговорення всіх запланованих дозвільною документацією перетворень, які врахують статус Узвозу та прилеглої Замкової гори – пам’ятки містобудування національного значення.

3. ВІДНОВИТИ ПОВНОВАЖЕННЯ ТА ВІДПОВІДНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ Державного історико-архітектурного заповідника «Стародавній Київ» у визначених межах. (Вони охоплюють територію археологічного заповідника Парк-музей «Стародавній Київ» (Андріївський узвіз, Замкова гору, гора Дитинка, урочище Гончари та Кожум`яки, вул. Велика Житомирська,Вознесенський узвіз); численні комплекси та окремо розташовані пам‘ятки архітектури, історії та територію південної частини Подолу від Верхнього Валу до Набережно-Хрещатицької вулиці та Поштової площі (комплекси споруд Братського монастиря, Іллінської церкви, Свято-Флорівського монастиря, церкви Миколи Набережного, Покровська та Притисько-Микільська церкви, храми і келії Покровського монастиря, ряд осібних пам‘яток архітектури та історії, пам‘ятники князю Володимиру, Магдебурзькому праву, українському філософу та поетові Г. Сковороді та ін.).

Саме така територія, загальною площею 175га, постановою Ради Міністрів УРСР №18318.05.1987р. оголошена Державним історико-архітектурним заповідником «Стародавній Київ», і закріплена за Заповідником рішенням міського виконкому від 10.10.1988. Cкладові частини Заповідника, містобудівні обмеження щодо використання його території визначені розпорядженням Київміськдержадміністрації №979 від 17.05.2002. 

Привести його адміністративно-організаційний устрій Заповідника у відповідності до ст.33, 33-1, 33-3 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та ін. ОБОВ’ЯЗКОВО у 2017 р. розробити План організації його території.

4. СПІЛЬНО із органами місцевого самоврядування та народними депутатами України обраними у місті Києві підготувати та внести на розгляд Верховної Ради проект Закону України «Про столицю України - місто Київ» замість застарілого Закону України «Про столицюУкраїни місто-герой Київ». У новому законі про столицю передбачити: створення повноцінних виконавчих органів місцевих рад та реалізацію субсидіарних прав та обов’язків в частин і взяття органами місцевого самоврядування повноважень центральних органів влади щодо охорони культурної спадщини, пам’яток національного та місцевого значення, крім пам’яток Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

5.Підготувати та внести на розгляд Верховної Ради,спільно із органами місцевого самоврядування та народними депутатами України обраними у місті Києві, проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та деяких інших законодавчих актів які регулюють архітектурну та містобудівну діяльність, щодо особливостей регулювання містобудівної діяльності у столиці України місті Києві», в частині:

5.1. перегляду кваліфікаційних вимог конкурсного відбору на посаду головного архітектора;

5.2.відновлення повноважень головного архітектора та Містобудівної ради щодо регулювання діяльності та погодження проектів містобудівних перетворень та архітектурних проектів підвищеної категорії складності (СС-3, або IV, V категорія) в столиці;

5.3.відновлення практики розробки та виконання місцевих правил забудови;

5.4.відновлення діяльності структурного підрозділу виконавчого органу Київської міської ради, на який має покладатись відповідальність за збереження нерухомого культурного надбання в столиці.

6. Спільно з депутатами Київради розробити та затвердити постановою Київради Положення про меценатство в місті Києві.

7. Примусити органи місцевого самоврядування забезпечити громаді Андріївського узвозу, усім мешканцям Столиці, можливості участі та контролю у процесах реалізації державної політики в галузі збереження нерухомого надбання Столиці на підставі постанови Кабінету міністрів України від 3.10.2010 №996 (зі змінами N 301 від 14.05.2015), яка встановлює, що громадська антидискримінаційна експертиза проводиться громадськими організаціями, фізичними та юридичними особами в рамках публічного громадського обговорення нормативно-правових актів.

Інструментом співпраці між громадою та місцевим самоврядуванням, згідно вказаної постанови, має стати окремо сформована Громадська рада.

Ми висловлюємо щиру подяку небайдужим громадянам за ваші майже 10,5 тисячпідписів під петицією до КМДА про необхідність знесення скандальної новобудови Театру на Подолі.

Разом ми зробимо наше місто гідним нашої історії, гідним для нашого життя!

Прочитано 1040 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: