ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компаній



Неділя, 19 лютого 2023 12:00

Припис щодо припинення будiвництва у Львовi визнали протиправним

Восьмий апеляцiйний адмiнiстративний суд скасував рiшення суду першої iнстанцiї i визнав протиправним припис Мiнкульту щодо припинення будiвництва "Карпатбуду" на вулицi Червонiй, 17, у Львовi.

Цей припис Мiнкульт винiс ще у липнi 2021 р. Ним вимагали негайно припинити проведення земляних та будь-яких iнших будiвельних робiт з будiвництва багатоквартирного житлового будинку з вбудовано-прибудованими примiщеннями громадського призначення та пiдземним паркiнгом, повiдомляють "Нашi Грошi. Львiв".
Пiдставою стало проведення робiт в межах iсторичного ареалу Львова й у межах охоронної зони об`єкта "Архiтектурний ансамбль iсторичного центру Львова" без вiдповiдних погоджень та дозволiв центрального органу виконавчої влади.
Корпорацiї будiвельних пiдприємств "Карпатбуд" не вдалося скасувати припис у Львiвському окружному адмiнсудi.  Тодi суддя Iрина Чаплик вирiшила, що рiшення виконавчого комiтету Львiвської мiської ради "Про затвердження меж iсторичного ареалу м. Львова та зони регулювання забудови м. Львова" є чинним. Аналогiчна позицiя викладена ще в трьох постановах Верховного Суду. А в затверджених мiстобудiвних умовах вказано, що земельна дiлянка на вул. Червонiй, 17, розмiщена в кварталi iсторично сформованої забудови в межах iсторичного ареалу мiста.
Компанiя не погодилась з таким рiшенням i подала апеляцiйну скаргу. Суддi апеляцiйного суду зайняли iншу позицiю.
У Львовi вiдсутнiй затверджений iсторико-архiтектурний опорний план, оскiльки вiдповiдна науково-проєктна документацiя не була погоджена, а визначенi нею межi та режими використання iсторичного ареалу не були затвердженi центральним орган виконавчої влади (Мiнкультом).
А тому, вирiшили вони, станом на дату видання припису не можна сказати, що будiвництво здiйснювали в межах iсторичного ареалу, бо такi межi не затвердженi. А старе рiшення виконкому мiськради "не може вважатися належним документом".

Прочитано 469 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: