ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компаній



Четвер, 21 листопада 2024 16:00

Iпотека стане доступнiшою для ветеранiв

Iпотека для ветеранiв стане бiльш доступною: очiкується, що у 2025 р. ставки за банкiвськими кредитними програмами на купiвлю житла, залежно вiд першого внеску та термiну позики, скоротяться до 5-15%, що в середньому на 1-2% нижче ринкових ставок.

Про це на круглому столi "Ветеранськi бiзнеси: як українськi банки пiдтримують наших захисникiв", органiзованого "Фiнклубом", розповiв Сергiй Мамедов, голова правлiння "Глобус Банку", повiдомляє Property Times.
Експерт зазначив, що за сприятливих економiчних та "воєнних" обставин у 2025 р. частка "ветеранських" кредитiв у кредитних портфелях банкiв сумарно може скласти до 5%, а у 2026 р. - до 15%. При цьому попит на iпотеку та кредити для малого та середнього бiзнесу як на пiльговi державнi, так i на банкiвськi цiльовi партнерськi програми на придбання основних засобiв для ведення бiзнесу - автотранспорт, виробниче устаткування тощо - може зрости на 15-20%.
"Переважна бiльшiсть банкiв у 2025 р. можуть впровадити спецiальнi ветеранськi програми, при цьому вони будуть комплексними, всеохопними: це i кредитнi, депозитнi програми, безплатне карткове обслуговування", - пiдкреслив вiн.
Сергiй Мамедов прогнозує, що наступного року частка пiльгових депозитiв для ветеранiв може перевищити 7% вiд загальної кiлькостi нових вкладiв, а у 2026 р. вона може скласти понад 20%. Як наголосив банкiр, понад 60% таких депозитiв будуть довготривалими - вiд 1 року i вище.
Експерт наголосив, що важливим для розвитку "ветеранських" програм стане спiвпраця банкiв з рiзноманiтними ветеранськими об'єднаннями та асоцiацiями, що працюють, як хаби, та дають змогу "з перших вуст" зрозумiти реальнi їхнi потреби та за змогою втiлити їх у банкiвських продуктах. Крiм того, важливим для розвитку "ветеранського" бiзнесу стане ухвалення законопроєкту №19258 "Про ветеранське пiдприємництво", що має унiфiкувати пiдходи до визначення "ветеранського" бiзнесу (вiдсоток у статутному капiталi пiдприємства, кiлькiсть найманих працiвникiв, що є учасниками бойових дiй тощо). На його погляд, такий закон сприятиме формуванню пулу потенцiйних пiдприємцiв-захисникiв України. Також важливим стане спiвпраця з мiжнародними фондами та iнституцiями, якi готовi разом з українськими банками розробляти та втiлювати спiльнi пiльговi кредитнi програми, що компенсуватимуть частину вiдсоткових ставок.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, головна мета комплексних ветеранських програм, як твердить банкiр, - це створення привабливих умов для ветеранiв, як клiєнтiв, а не якогось особливого суспiльного прошарку. Банки здатнi допомогти розв'язати цiлу низку нагальних проблем ветеранiв: вiд можливостi стати власником омрiяної квартири до започаткування та розвитку власної справи. Наразi фiнустанови готовi запропонувати зниженi ставки за кредитами для малого та середнього бiзнесу (в середньому на 1-2%), пiдвищенi ставки за гривневими депозитами (на 0,5-1%.), створення спецiальних карткових програм з їх безплатним обслуговуванням.
"Старт ветеранських програм - це не додаткова реклама для того чи iншого банку, а нагальна потреба в адаптацiї ветеранiв до мирного життя, вирiшення їх нагальних потреб в житлi та розвитку власної справи. Хоч станом на тепер будь-якi прогнози про перебiг вiйни або ж розвиток економiки країни у воєнних умовах бiльше гiпотетичнi, проте "ветеранськi" плани комбанкiв враховують всi можливi економiчнi та воєннi ризики. I розвиток цього напрямку дiяльностi банкiв є вiдповiддю на суспiльний запит", - пiдсумував Сергiй Мамедов.

Прочитано 145 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: