ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компаній



Вівторок, 03 грудня 2024 12:00

Будiвельна галузь занадто консервативна

Консервативнiсть будiвельної галузi в Українi та необхiднiсть значних iнвестицiй у програмне забезпечення та пiдготовку персоналу є основними перешкодами на шляху розвитку будiвельного iнформацiйного моделювання (BIM-технологiй) на вiтчизняному ринку будiвництва, випливає з проведеного агентством "Iнтерфакс-Україна" опитування девелоперiв.

"Для бiльшостi девелоперiв України найбiльшою перешкодою для впровадження BIM-технологiй є високi початковi витрати i опiр змiнам. Особливо традицiйнi будiвельнi компанiї можуть бути не готовi до змiн у роботi, оскiльки BIM вимагає нових пiдходiв до проєктування та управлiння будiвництвом. Для ефективного використання BIM також потрiбнi фахiвцi з вiдповiдними знаннями та навичками, а їх нестача може затримати процес впровадження", - розповiв агентству засновник i СЕО Zezman Holding Борис Голденштейн.
Необхiднiсть значних iнвестицiй i побудови нових процесiв, неочевиднiсть отримання вигоди - основнi чинники, що вiдлякують бiльшiсть забудовникiв, вважають в Alterra Group. Для впровадження iнновацiйних технологiй також потрiбен час: використання BIM-технологiй у проєктуваннi призводить до полiпшення якостi проєктної документацiї, але й збiльшує термiни її розроблення в 1,5-2 рази.
"Ще одна ключова умова для впровадження дiджитал-технологiй у будiвельних компанiях - запит з боку акцiонерiв i керiвництва компанiї. Без такої пiдтримки трансформацiйнi змiни просто не вiдбудуться, оскiльки будiвельна галузь переважно консервативна, i будь-якi нововведення впроваджувати непросто", - зазначили в компанiї.
За словами керiвника проєктiв Perfect Group Олексiя Коваля, перешкодами для масштабного впровадження BIM-технологiй в Українi також є вiдсутнiсть квалiфiкованих кадрiв у цiй сферi.
"Наразi ми перебуваємо на етапi вивчення можливостей BIM i штучного iнтелекту, оскiльки впровадження таких технологiй вимагає додаткових ресурсiв i вiдповiдної пiдготовки персоналу", - зазначив експерт.
Крiм того, проблему становить i залучення до BIM-екосистеми всiх учасникiв будiвництва, що необхiдно для ефективного застосування технологiї.
"Ключове - це наповнення всiєї екосистеми гравцями: пiдрядниками, проєктантами, постачальниками, - якi працюють у таких системах", - пояснив операцiйний директор Avalon Роман Давимука.
Як наголошують у одеськiй компанiї Well-being ConTech, що спецiалiзується на будiвництвi з використанням збiрних конструкцiй, загальне BIM-середовище пiдвищує швидкiсть i якiсть спiльної роботи архiтекторiв, проєктувальникiв, iнженерiв, а також зводить до мiнiмуму помилки, спричиненi людським фактором.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, водночас вiдсутнiсть якiсних даних по галузi, низький рiвень використання пiдрядниками даних моделей i вiдсутнiсть однорiдної кодифiкацiї елементiв будiвельної продукцiї суттєво ускладнюють процес повноцiнного впровадження BIM-технологiй, зазначають у компанiї.
"На жаль, впровадженню BIM-технологiй чинять доволi активний опiр низка гравцiв будiвельного ринку. Наприклад, деякi архiтектори "старої школи" взагалi не розумiють необхiдностi створення iнформацiйних двiйникiв будiвель i не вважають за необхiдне їх використовувати. З iншого боку, є прошарок девелоперiв, для яких традицiйне будiвництво звичнiше i дешевше. I, власне, тi, кому вигiдна поточна ситуацiя з корупцiєю в будiвельнiй галузi", - пояснили у прес-службi Well-being ConTech.

Прочитано 160 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: