Бiля входу в укриття батькiв та правоохоронцiв зустрiчає директорка Людмила Iванiвна. Проводить до гардеробу, а потiм веде просторими коридорами.
"Ми знаходимося на глибинi 7 м вiд поверхнi землi, тому тут дуже безпечно. В "пiдземнiй" школi є 16 кабiнетiв iз сучасним обладнанням та меблями. Зокрема, в класах встановленi iнтерактивнi дошки та ростовi парти, якi можна пiдлаштувати пiд зрiст дитини. Є гарна та потужна вентиляцiя, санiтарно-технiчнi кiмнати, зона для вiдпочинку дiтей. Пiд час перерв учнi можуть пограти в шахи, тенiс або зробити руханку. Для дiтей з особливими освiтнiми потребами встановленi вказiвники, написанi шрифтом Брайля, є й спецiальний пiдйомник. В школi у двi змiни зможуть навчатися 1 тис. учнiв", - розповiдає директорка школи.
Батьки, що прийшли на екскурсiю, залишилися задоволенi побаченим. Серед них i Оксана Сергiївна. В цiй школi навчалися її батько, рiдна сестра i вона сама. А тепер - її син-третьокласник.
"В мене спочатку були сумнiви, чи приводити сюди дитину на навчання. Але перше враження вiд "пiдземної школи" - це те, що тут безпечно. Сподобалась iнтерактивна дошка - це свiдчить про високий рiвень органiзацiї навчання. Дитина це побачить, i їй буде цiкаво на уроцi. Класи теж дуже гарнi, новi, чистi", - подiлилася враженнями панi Оксана.
Ювенальнi полiцейськi, що прийшли на екскурсiю до "пiдземної" школи, звернули увагу, перш за все, на дотримання безпекових норм. В школi встановлена автоматична пожежна сигналiзацiя. Дiють система аварiйного освiтлення та система оповiщення про пожежу. Є й необхiдна кiлькiсть вогнегасникiв.
"Безпека дiтей - понад усе. Тому ми хотiли познайомитися iз цим закладом освiти i особисто переконатися в цьому. Плануємо в подальшому працювати в школi щотижнево - разом iз дiтьми вивчати правила безпечної поведiнки", - повiдомила Ольга Зiнченко, начальник вiддiлу ювенальної превенцiї ГУНП в Запорiзькiй областi.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, будiвництво першої в Запорiжжi "пiдземної" школи тривало всього 6 мiсяцiв. Будiвельники працювали без вихiдних, а iнколи - цiлодобово. Проєкт пiдземного освiтнього простору виготовили за кошти ЮНIСЕФ у спiвпрацi з Мiнiстерством освiти i науки. Уряд видiлив на будiвництво школи близько 80 млн. грн., ще 34 млн. профiнансовано з мiського бюджету.