За словами мера Львова, вiдкриття крематорiю заплановане на кiнець року. Архiтектурний проєкт для нового об'єкта був обраний ще у 2021 р. на спецiальному конкурсi.
Переможцем конкурсу було обрано проєкт пiд шифром 123777 авторського колективу: Заботiн Павло, Копейкiна Любов, Копейкiн Вiктор, Кобец Олена. Це команда архiтекторiв родом iз Марiуполя, що зараз веде професiйну дiяльнiсть у Берлiнi. Проєкт-переможець отримав грошову винагороду у розмiрi 160 тис. грн. та право на розроблення проєктної документацiї для об'єкта, повiдомляє Property Times.
"Це важливий i водночас чутливий проєкт. Ми розумiємо, що вiн викликає дискусiї, але кожна сiм'я повинна мати право вибору", - зазначив Андрiй Садовий.
Як пояснив архiтектор студiї Zmist Маркiян Максимюк, його команда спiвпрацює з колегами, якi вже багато рокiв перебувають у Берлiнi i перемогли у конкурсi. Сам проєкт крематорiю лаконiчний, квадратної структури 40 на 40 метрiв - 1600 кв. м. Також передбачено колумбарний парк, який реалiзують у наступних чергах.
"Основним у проєктi є водяний басейн, що символiзує рiку життя i вiчнiсть, та мiст над ним, як метафора переходу мiж двома свiтами. Цей задум акцентує на важливостi останнього шляху, який має пройти покiйний у супроводi близьких. Будiвля розташована на осi, яка веде вiд входу через символiчний лiс до бiлоснiжної зали прощання. Чорнi об'єми крематорiю та площi колумбарiю пiдкреслюють контраст мiж життям i смертю, теплом i холодом. Простiр органiзований так, щоб створити умови для глибокого емоцiйного усвiдомлення моменту прощання. Наскрiзний прохiд дiлить будiвлю на двi зони: технiчну, де вiдбувається кремацiя, та вiтальну з каплицею й адмiнiстративними примiщеннями. Поєднання водного басейну та архiтектурного рiшення сприяє створенню атмосфери спокою i гармонiї, дозволяючи близьким осмислити момент прощання в комфортних умовах", - розповiв Маркiян Максимюк.