Громади, де планується побудова, вiдбирають. Обиратимуть тi, де орiєнтовно подiбна кiлькiсть населення. Це дасть змогу створити типовий проєкт станцiї, потужнiсть якої зможе забезпечити теплом вiдносно однакову частину населення в обраних громадах.
Голова Агентства вiдновлення Сергiй Сухомлин зустрiвся з Надзвичайним i Повноважним Послом Фiнляндiї в Українi Тар'єю Фернандес та головним спецiалiстом з питань торгiвлi та вiдбудови Хенрi Рiiхiмякi, щоб обговорити перспективи спiвпрацi у впровадженнi цiєї iнiцiативи.
В першочергових планах - розробити проєкт побудови таких ТЕЦ у двох громадах, якi найбiльш готовi, розповiдає Сергiй Сухомлин.
"Є двi громади, якi найбiльше пiдготовленi до побудови ТЕЦ: вони вже працюють над будiвництвом смiттєпереробних заводiв. Важливо, аби здiйснювалась переробка смiття в громадi, а те, що переробити не можна, йтиме на спалення, аби забезпечувати громаду теплом через майбутню ТЕЦ", - додав вiн.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, голова агентства вже мав зустрiч iз фiнською бiзнес-асоцiацiєю в листопадi минулого року на майданчику Rebuild Ukraine у Варшавi. Два тижнi тому вiдбулася повторна зустрiч. На зустрiчi обговорили готовнiсть фiнських компанiй брати участь у таких проєктах.
"Побудова ТЕЦ, якi працюватимуть на RDF та CRF паливi, - складний проєкт. Але його впровадження точно спрацює як iнвестицiя в майбутнє. За допомогою фiнських компанiй ми зможемо набагато швидше та ефективнiше його реалiзувати", - зазначив Сергiй Сухомлин.
Панi Тар'я Фернандес запропонувала спланувати тур представникiв українських громад на подiбнi ТЕЦ у Фiнляндiї для ознайомлення iз роботою станцiй та специфiкою таких об'єктiв.
Крiм того, є пiдтримка в розробцi проєкту вiд Посольства Великої Британiї в Українi та Мiжнародної Фiнансової Корпорацiї (IFC).