Проєкт передбачає створення енергетичного кластера з виробництва зеленого водню та його перероблювання в амiак, що забезпечить роботою 3 тис. осiб, повiдомляє Liga.
Водень вважається "зеленим" джерелом енергiї, якщо його виробляють зi звичайної води методом електролiзу, а електроенергiю беруть iз "зелених" джерел: вiтру, сонця, бiомаси.
Учасниками проєкту є українська iнженерна компанiя UTEM ("Пiвдентеплоенергомонтаж"), японська Tsubame i польська Hynfra, яка реалiзує подiбний проєкт у польському мiстi Сянiк недалеко вiд Перемишля.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, зараз вiдбувається збiр документацiї й розробка технiко-економiчного обiрунтування, тобто проєкт все ще перебуває на етапi планування та пошуку фiнансування. До початку фактичного будiвництва справа не дiйшла. Ключовим питанням на цей час є угода з урядом у Токiо, який фiнансуватиме доопрацювання технiчної документацiї. Потiм консорцiум подасть заявку на отримання коштiв для реалiзацiї проєкту. Очiкується, що грошi нададуть влада Японiї та мiжнароднi фiнансовi установи.
Попри повiльний старт, керiвництво проєкту налаштоване оптимiстично щодо його реалiзацiї.
""Зелену" промислову зону в Бучi обов'язково збудують. Ми дуже хотiли б, щоб проєкт був введений в експлуатацiю у 2029 р. Але воєннi умови можуть вiдстрочити цю дату", - сказав Томохо Умеда, президент i засновник Hynfra.
Успiх проєкту також залежатиме вiд доступностi дешевої енергiї, але Україна має хорошi передумови для цього завдяки атомнiй енергетицi та потенцiалу вiдновлюваних джерел енергiї.