Iванна - переселенка з Запорiжжя. Вона ще змолоду опанувала будiвельну професiю. А переїхавши до Днiпра, вирiшила здобути фах плиточницi-лицювальницi.
"Ми проходимо практику у пiдрядника. Зараз укладаємо плитку на кухнi однiєї з квартир. Тут працювати легше, адже менше електрики й комунiкацiй, нiж, наприклад, у ваннiй. Роботи вже завершили у двох квартирах. Близькi вiдмовляли, не хотiли, щоб я йшла в цю сферу. Я розумiю, що це вважається нежiночою справою, але менi подобається. Наша робота дуже ювелiрна - навiть мiлiметрова похибка впливає на якiсть виконаного об'єкта", - розповiдає iванна.
"Сьогоднi ми дуже вiдчуваємо нестачу кадрiв, адже близько 30% наших спiвробiтникiв мобiлiзовано. Цей об'єкт став першим, де працює жiночий будiвельний батальйон. Тут задiяно 16 жiнок вiком вiд 30 до 50+. Наразi плиточницi-лицювальницi облицьовують кухнi та санвузли у вiдновлених квартирах, клеять шпалери. Звiсно, є складнi будiвельнi роботи, якi не пiдходять жiнкам, але з малярськими та облицювальними вони чудово справляються", - зазначив директор ТОВ "Днiпро-Будсервiс" Богдан Ольшанський.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, цей будинок став першим у мiстi, який повнiстю вiдновлюють пiсля удару.
"На час ремонту всiх мешканцiв двох пiд'їздiв вiдселили та надали фiнансову допомогу для оренди тимчасового житла. Вже вiдновлено системи тепло- й водопостачання, частково вiдремонтовано каналiзацiю. Газопостачання запустять одночасно для всiх пiсля завершення основних робiт - до кiнця лютого. Тож власники квартир зможуть розпочати необхiднi їм ремонти вже на початку наступного мiсяця. Окрiм того, п'ятеро мешканцiв подали заявки на компенсацiю витрат через державну програму "єВiдновлення"", - повiдомив начальник органiзацiйного вiддiлу департаменту з питань самоорганiзацiї населення Днiпровської мiської ради Владислав Макарець.
З початку повномасштабної вiйни кiлькiсть офiцiйно працевлаштованих у Днiпрi зросла з 360 до 440 тис. людей. Серед них є тi, хто працевлаштувався завдяки безкоштовним короткотермiновим курсам, зокрема з переквалiфiкацiї за будiвельними напрямами.
"Ми створили жiночий будiвельний батальйон, адже на ринку працi вiдчувається дефiцит робiтничих професiй, якi ранiше традицiйно займали чоловiки. Але через вiйну їх нiким замiнити. Тому жiнки мають можливiсть пройти навчання, стажування та отримати робоче мiсце. Для учениць, якi мешкають за межами Днiпра, на час навчання передбачено проживання в гуртожитку. Пiсля завершення навчання студентки отримають свiдоцтва про освiту та зможуть працевлаштуватися в будiвельних компанiях мiста. Тих, хто мрiє про власний бiзнес, навчать реєструвати ФОП, складати бiзнес-план та iнших важливих аспектiв пiдприємництва. Окрiм того, передбачено грант у виглядi будiвельних iнструментiв. Усi кошти на навчання переселенок надають благодiйна органiзацiя "Плiч-о-плiч" (Бахмут) та нiмецький фонд Diakonie Katastrophenhilfe", - зазначила очiльниця iнспекцiї з питань працi та зайнятостi населення Днiпровської мiськради Тетяна Янушкевич.