Також вiн попередив, що мiська рада вже готує касацiйну скаргу i не збирається здаватися у боротьбi за збереження iсторичної спадщини мiста.
"Це ще один доказ того, що Україна потребує якiсної судової реформи. Усi рiшення, якi стосуються громад, мають прийматися та обговорюватися у публiчному процесi. Я прошу всiх журналiстiв, блогерiв, громадських активiстiв звернути увагу на цю ситуацiю. На жаль, сьогоднi публiчнiсть є нашим єдиним захистом i надiєю на справедливiсть", - пiдкреслив мер Львова.
Мiська влада запевняє, що готова до рiшучих дiй, адже спадщина Львова є частиною культурної спадщини всiєї України та свiту.
Iсторико-архiтектурний опорний план Львова, який регулює будiвництво в iсторичних районах мiста, оскаржують у двох судах - у Києвi та у Львовi. Так, двоє позивачiв прагнуть будувати 25-поверховi будинки в iсторичному ареалi/ буфернiй зонi ЮНЕСКО - на вулицях Липинського, 13б, та Вербовiй, 15а. Висотнiсть цiєї забудови суперечить не лише положенням iсторико-архiтектурного опорного плану, а й положенням плану зонування територiї.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, у столицi документ оскаржували в частинi затвердження його Мiнiстерством культури та стратегiчних комунiкацiй, а у Львовi - в частинi затвердження його департаментом архiтектури та розвитку мiстобудування Львiвської обласної вiйськової адмiнiстрацiї.
За законом кожне iсторичне мiсто, тим паче якщо воно є частиною спадщини ЮНЕСКО, зобов'язане мати iсторико-архiтектурний опорний план - важливий стратегiчний документ для збереження нерухомої культурної та iсторичної спадщини. У Львовi розробляти цей документ розпочали у 2017 р. i ця роботи тривала кiлька рокiв. I в жовтнi 2023 р. документ затвердили в департаментi архiтектури та розвитку мiстобудування Львiвської обласної вiйськової адмiнiстрацiї, а в сiчнi цього року - у профiльному мiнiстерствi.