"Простiр гiдностi" має на метi посилити українськi голоси, висвiтлити їхнiй досвiд i надихнути на новi творчi рiшення багатьох викликiв, з якими сьогоднi стикається вiдбудова України, повiдомляє Property Times.
"Це виставка про архiтектуру, але не лише про архiтектуру житлових будинкiв i громадських просторiв, мiст i сiл; головне, йдеться про архiтектуру суспiльства. Суспiльство, яке насичене горизонтальними зв'язками мiж людьми, органiзацiями та iнiцiативами. Суспiльство, яке постiйно створює новi зв'язки: мiж рiзними поколiннями, рiзними соцiальними рiвнями, рiзним досвiдом. Вiдбудувати Україну буде нелегким завданням - рiвень шкоди та травм, завданих нашiй землi, нашiй спадщинi, нашiй iнфраструктурi та нашiй демографiї, є нищiвним. Але вiдбудова на символiчному рiвнi - реконструкцiя зруйнованої соцiальної тканини та створення нової - вже почалася", - пояснила Катя Стукалова.
Коли українцi сьогоднi думають про архiтектуру, вони думають про те, як захистити тi архiтектурнi скарби, якi мають, стверджує Наталiя Попович, голова Українського дому в Данiї.
"В той самий час ми цiнуємо кожну просту цивiльну будiвлю, тому що саме тут жили люди, якi були жорстоко порушенi росiйською агресiєю. I ми думаємо, як архiтектурнi рiшення прямо зараз i в майбутньому можуть допомогти задовольнити потреби понад 8 мiльйонiв українцiв, якi втекли вiд вiйни в iншi країни, а також ще 15 мiльйонiв українцiв, якi стали внутрiшньо перемiщеними особами", - сказала Наталiя Попович.
По iнформацiї ProfiDOM.com.ua, виставка триватиме до 10 серпня.