ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компаній



Понеділок, 11 листопада 2024 13:00

Мiжднароднi партнери допоможуть врятувати дерев'яну архiтектуру

У листопадi стартував проєкт мiжнародної спiвпрацi, сфокусований на документуваннi дев'яти унiкальних об'єктiв дерев'яної архiтектури захiдного регiону України, що об'єднав зусилля науковцiв Музею народної архiтектури i побуту у Львовi iм. Климентiя Шептицького та мiжнародних партнерiв, зокрема органiзацiї Oxford Brooks University in UK та World Heritage Watch, в рамках Програми спiвпрацi з порятунку культурної спадщини України.

Дерев'яна архiтектура є одним iз найбiльш уразливих видiв культурної спадщини в Українi, оскiльки пожежi часто вщент знищують такi об'єкти. Також пряму загрозу становлять руйнування вiд воєнних дiй чи вiдсутнiсть охоронної та пожежної систем. А брак державного фiнансування на дослiдження таких об'єктiв та їх реставрацiю ставить цю частину культурної спадщини України в статус зникаючої.
Архiтектурнi об'єкти, що будуть задокументованi в рамках проєкту, включають давнi житловi будинки, церковнi, господарськi та громадськi будiвлi iз захiдної частини України. Це будiвлi, що репрезентують традицiйнi архiтектурнi стилi i технiки, та яких, наразi, залишилось, ймовiрно, всього по кiлька екземплярiв.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, проєкт триватиме 15 мiсяцiв i фiнансується Програмою загроженої дерев'яної архiтектури Oxford Brooks University. Програма допомоги включає в себе забезпечення обладнанням для 3D-сканування, яке залишиться в країнi i буде використано пiзнiше для подальших дослiдницьких робiт. 3D-сканування дозволяє задокументувати, а в подальшому реконструювати навiть втраченi будiвлi.
"Цей проєкт дозволить науковцям та реставраторам розпочати зйомку унiкальних дерев'яних архiтектурних об'єктiв. Ми зможемо отримати iнформацiю про архiтектурнi прийоми i методи, якi вже зникають, i напрацювати архiтектурну документацiю для будiвель, якi є винятковими не тiльки для української, а й для європейської та свiтової культурної спадщини", - каже Сергiй Ципишев, керiвник наукової частини музею, кандидат iсторичних наук.
"Ми радi, що можемо пiдтримати українських колег. Кожен має долучатись своїм внеском допомоги, адже навiть найменша допомога є цiнною. росiя веде вiйну на знищення українцiв, їх незалежностi як нацiї. Саме тому дуже важливо, щоб ми зберегли культурну спадщину країни, оскiльки це свiдчення цiєї незалежностi та самоiдентифiкацiї", - коментує Стефан Дьомпке, голова органiзацiї World Heritage Watch.

Прочитано 88 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: