Пiд час реставрацiї було проведено замiну даху, куполiв, вiдреставровано хрест у храмi. Попереду на церкву чекає облаштування внутрiшньої експозицiї - наповнення храму вiдреставрованими експонатами.
Реставрацiйнi роботи вiдбулися за пiдтримки Центру допомоги мистецтву України Ukraine Art Aid Center - нiмецькою органiзацiєю, яка займається захистом та збереженням української культурної спадщини.
"Роботи з реставрацiї провели завдяки гранту вiд наших партнерiв. Сама реставрацiя тривала у декiлька етапiв, залучено багато стороннiх осiб, бо були складнi реставрацiї по куполах, проведена замiна дахового покриття, реставрацiя хреста i обробка спецiальними консервуючими засобами деревини. Вже у роботi внутрiшня експозицiя, це музей проводить своїми силами", - розповiв Михайло Закопець, директор музею.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, загалом на територiї музею є 127 об'єктiв, бiльшiсть - у доброму станi.
"Багато реставрацiйних робiт проводимо коштом музею, залучаємо також спонсорiв. Ми розвиваємо в музеї реставрацiйний напрямок, свої майстернi. В середньому реставрацiя такого об'єкту триває 6-7 мiсяцiв. Цьогорiч у планах багато - близько 5-6 об'єктiв, але все залежить вiд зовнiшнiх факторiв, зокрема, вiд наявностi добрих матерiалiв, бо зараз важко з гонтою, яку виготовляють в горах", - додає керiвник скансену.