ЛКМ Утепление Окна и двери Технологии Техника | Рынок Аналитика Новости компанийПятница, 06 марта 2020 11:20

Кольори для робочої зони в офісі

Під час оформлення робочого місця зазвичай акцентують на його зручності, маючи насамперед на увазі комфортні крісло та стіл. Але слід пам’ятати про психологічний комфорт, який не востаннє задається колористикою офісного куточка. Правильно підібрана кольорова палітра здатна налаштувати на робочий лад, стимулювати мозкову активність, підвищити концентрацію на виконанні завдань і запобігти втомі та нервовій напрузі.

Колірне рішення в оформленні робочого куточка залежить від багатьох факторів:

 • характеру діяльності працівника,
 • фізичних характеристик приміщення, наприклад розміру та освітлення,
 • особистих вподобань і віку працівника,
 • кольорової палітри інших матеріалів обробки та умеблювання,
 • інтер’єрного стилю, в якому виконаний кабінет.

Розглянемо, за яких умов краще використовувати той чи той колір.

Білий – це універсальний колір, який вирізняться діловитістю і строгістю, а тому легко налаштовує на робочий лад і не дає «опускати руки». Він із легкістю поєднується з будь-яким кольором, тож ви запросто можете розбавити його деталями того забарвлення, яке вам подобається.

Бежевий – це «другий білий». Він вселяє відчуття впевненості й безпеки. Ідеально поєднується з багатьма кольорами, зокрема білим, блакитним, коричневим, сірим, чорним тощо.

Блакитний – найкращий вибір для досягнення концентрації уваги і точності в процесі роботи. Підходить для облаштування робочого куточка працівника з монотонною діяльністю, що потребує уважності. Натомість строгий і діловий синій колір заспокоює, стимулює мисленнєві процеси, але його бажано розбавляти світлими відтінками.

Śnieżka Nature

«Аристократичний» сірий заспокоює, налаштовує на досягнення цілей, але водночас дещо знуджує. Зарекомендував себе в поєднанні з білим, чорним, помаранчевим і зеленим.

Зелений колір збуджує розумову активність, не напружує зір, знижує сприйнятливість до слухових подразників і, відповідно, дає змогу зосередитись. Може поєднуватися з білим, сірим і помаранчевим.

Помаранчевий колір підходить для працівників творчої галузі, бо підтримує тонус і стимулює уяву. Добре «сусідує» з білим, зеленим і сірим. Рекомендують віддавати перевагу персиковому й апельсиновому відтінкам, які не є надто насиченими.

Жовтий підвищує продуктивність і заряджає енергією. З іншого боку, яскравий жовтий колір може розосереджувати увагу, тому краще надавати перевагу м’яким його відтінкам. Його поєднують із сірим, зеленим і коричневим.

Класичний коричневий асоціюється із затишком і солідністю, а тому його часто використовують в інтер’єрі спальні, вітальні, а також домашнього кабінету. Має виграшний вигляд у поєднанні з білим і жовтим.

Фіолетовий колір стимулює уяву, а тому підходить для оформлення робочого куточка творчих особистостей. Однак його потрібно використовувати в невеликих кількостях у поєднанні з білим чи сірим, або ж світлі його відтінки.

Широка палітра цих кольорів представлена серією фарб Śnieżka Nature.

Śnieżka Nature

Це готова до застосування кольорова латексна фарба, яка створює матове покриття, стійке до багаторазового миття. Фарба містить Teflon™ surface protector, що полегшує усунення плям і забруднень. Вона також забезпечує стійкі та яскраві кольори, які не вигорають із часом. Крім того, покриття є паро-, газопроникним і його легко утримувати в чистоті. Продукт підходить для захисно-декоративного фарбування стін і стель, а також для застосування на флізелінових і скловолокнистих шпалерах.

Śnieżka Nature

Які кольори протипоказані для робочого місця:

 • «Активний» червоний цілком можна назвати агресивним, бо саме емоції роздратування та агресії збуджує цей колір за тривалої дії на підсвідомість. Його можна використовувати дуже помірковано, у контрастних елементах (наприклад, із сірим), але категорично не рекомендують брати його за основу інтер’єру робочого місця, оскільки він може мати несприятливий вплив на атмосферу в колективі та негативно відбитись у спілкуванні з клієнтами;
 • «Мрійливий» рожевий розслаблює, налаштовує на лінь та інфантилізм, а отже – знижує працездатність. Якщо ж це ваш улюблений колір, а ви – людина творчої професії, то можете спробувати внести вкраплення цього відтінку у своє місце праці;
 • Яскраві відтінки жовтого і помаранчевого кольорів як фонові кольори в оформленні офісних приміщень теж не рекомендують використовувати. Вони можуть бути доречними в ігрових і відпочинкових зонах, але за тривалої дії на нервову систему людини вони втомлюють і розосереджують увагу;
 • Темні відтінки, наприклад, насичені синій чи фіолетовий, а також чорний. Такі тони теж можуть погано впливати на самопочуття працівника: призвести до меланхолії чи навіть депресії, а отже – знизити продуктивність.

Як підібрати кольори

 • Якщо розмір робочого кабінету чи куточка невеликий і мало природного освітлення, основний колір повинен бути із холодної палітри, що дасть змогу візуально збільшити розмір приміщення;
 • Залежно від освітлення й того, на яку сторону – південну чи північну – виходить вікно, потрібно вибрати холодні або теплі відтінки відповідно;
 • Для людей творчих професій підходять яскраві кольори (напр., жовтий, помаранчевий);
 • Холодні спокійні відтінки більше підходять для роботи, яка вимагає концентрації уваги (напр., блакитний, зелений);
 • Інтенсивні відтінки краще підходять для молодого працівника, натомість для старшої людини в офісному куточку краще віддати перевагу приглушеним тонам;
 • Основний колір обов’язково необхідно доповнювати іншими кількома контрастними.

ТОВ «Снєжка-Україна» - спільне українсько-польське підприємство, представник ТМ «Sniezka» на території України. Засноване у 1999 році у Яворівському районі на Львівщині, виробництво спеціалізується на виготовленні водоемульсійних фарб, шпаклівок, ґрунтувальних засобів, тощо. Підприємство є одним із найсумлінніших платників податків та працедавцем для понад 200 працівників.  Група Śnieżka постійно розширює асортимент товарів і станом на сьогодні пропонує споживачам вироби під наступними брендами: Śnieżka, VIDARON, MAGNAT Style, FOVEO TECH, BESTON

Контакти прес-служби:

м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1ам
Тел.: +38 (03259) 60-161
e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.acrylputz.com.ua
www.sniezkanature.com
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine

Прочитано 2291 раз

Подпишитесь на новости строительства:

 

 

Выбор редакции: