Колірне рішення в оформленні робочого куточка залежить від багатьох факторів:
- характеру діяльності працівника,
- фізичних характеристик приміщення, наприклад розміру та освітлення,
- особистих вподобань і віку працівника,
- кольорової палітри інших матеріалів обробки та умеблювання,
- інтер’єрного стилю, в якому виконаний кабінет.
Розглянемо, за яких умов краще використовувати той чи той колір.
Білий – це універсальний колір, який вирізняться діловитістю і строгістю, а тому легко налаштовує на робочий лад і не дає «опускати руки». Він із легкістю поєднується з будь-яким кольором, тож ви запросто можете розбавити його деталями того забарвлення, яке вам подобається.
Бежевий – це «другий білий». Він вселяє відчуття впевненості й безпеки. Ідеально поєднується з багатьма кольорами, зокрема білим, блакитним, коричневим, сірим, чорним тощо.
Блакитний – найкращий вибір для досягнення концентрації уваги і точності в процесі роботи. Підходить для облаштування робочого куточка працівника з монотонною діяльністю, що потребує уважності. Натомість строгий і діловий синій колір заспокоює, стимулює мисленнєві процеси, але його бажано розбавляти світлими відтінками.
«Аристократичний» сірий заспокоює, налаштовує на досягнення цілей, але водночас дещо знуджує. Зарекомендував себе в поєднанні з білим, чорним, помаранчевим і зеленим.
Зелений колір збуджує розумову активність, не напружує зір, знижує сприйнятливість до слухових подразників і, відповідно, дає змогу зосередитись. Може поєднуватися з білим, сірим і помаранчевим.
Помаранчевий колір підходить для працівників творчої галузі, бо підтримує тонус і стимулює уяву. Добре «сусідує» з білим, зеленим і сірим. Рекомендують віддавати перевагу персиковому й апельсиновому відтінкам, які не є надто насиченими.
Жовтий підвищує продуктивність і заряджає енергією. З іншого боку, яскравий жовтий колір може розосереджувати увагу, тому краще надавати перевагу м’яким його відтінкам. Його поєднують із сірим, зеленим і коричневим.
Класичний коричневий асоціюється із затишком і солідністю, а тому його часто використовують в інтер’єрі спальні, вітальні, а також домашнього кабінету. Має виграшний вигляд у поєднанні з білим і жовтим.
Фіолетовий колір стимулює уяву, а тому підходить для оформлення робочого куточка творчих особистостей. Однак його потрібно використовувати в невеликих кількостях у поєднанні з білим чи сірим, або ж світлі його відтінки.
Широка палітра цих кольорів представлена серією фарб Śnieżka Nature.
Це готова до застосування кольорова латексна фарба, яка створює матове покриття, стійке до багаторазового миття. Фарба містить Teflon™ surface protector, що полегшує усунення плям і забруднень. Вона також забезпечує стійкі та яскраві кольори, які не вигорають із часом. Крім того, покриття є паро-, газопроникним і його легко утримувати в чистоті. Продукт підходить для захисно-декоративного фарбування стін і стель, а також для застосування на флізелінових і скловолокнистих шпалерах.
Які кольори протипоказані для робочого місця:
- «Активний» червоний цілком можна назвати агресивним, бо саме емоції роздратування та агресії збуджує цей колір за тривалої дії на підсвідомість. Його можна використовувати дуже помірковано, у контрастних елементах (наприклад, із сірим), але категорично не рекомендують брати його за основу інтер’єру робочого місця, оскільки він може мати несприятливий вплив на атмосферу в колективі та негативно відбитись у спілкуванні з клієнтами;
- «Мрійливий» рожевий розслаблює, налаштовує на лінь та інфантилізм, а отже – знижує працездатність. Якщо ж це ваш улюблений колір, а ви – людина творчої професії, то можете спробувати внести вкраплення цього відтінку у своє місце праці;
- Яскраві відтінки жовтого і помаранчевого кольорів як фонові кольори в оформленні офісних приміщень теж не рекомендують використовувати. Вони можуть бути доречними в ігрових і відпочинкових зонах, але за тривалої дії на нервову систему людини вони втомлюють і розосереджують увагу;
- Темні відтінки, наприклад, насичені синій чи фіолетовий, а також чорний. Такі тони теж можуть погано впливати на самопочуття працівника: призвести до меланхолії чи навіть депресії, а отже – знизити продуктивність.
Як підібрати кольори
- Якщо розмір робочого кабінету чи куточка невеликий і мало природного освітлення, основний колір повинен бути із холодної палітри, що дасть змогу візуально збільшити розмір приміщення;
- Залежно від освітлення й того, на яку сторону – південну чи північну – виходить вікно, потрібно вибрати холодні або теплі відтінки відповідно;
- Для людей творчих професій підходять яскраві кольори (напр., жовтий, помаранчевий);
- Холодні спокійні відтінки більше підходять для роботи, яка вимагає концентрації уваги (напр., блакитний, зелений);
- Інтенсивні відтінки краще підходять для молодого працівника, натомість для старшої людини в офісному куточку краще віддати перевагу приглушеним тонам;
- Основний колір обов’язково необхідно доповнювати іншими кількома контрастними.
ТОВ «Снєжка-Україна» - спільне українсько-польське підприємство, представник ТМ «Sniezka» на території України. Засноване у 1999 році у Яворівському районі на Львівщині, виробництво спеціалізується на виготовленні водоемульсійних фарб, шпаклівок, ґрунтувальних засобів, тощо. Підприємство є одним із найсумлінніших платників податків та працедавцем для понад 200 працівників. Група Śnieżka постійно розширює асортимент товарів і станом на сьогодні пропонує споживачам вироби під наступними брендами: Śnieżka, VIDARON, MAGNAT Style, FOVEO TECH, BESTON
Контакти прес-служби:
м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1ам
Тел.: +38 (03259) 60-161
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.acrylputz.com.ua
www.sniezkanature.com
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine