Зокрема це стосується відновлення або ж безпосереднього буріння свердловини з метою організації системи водопостачання. Проте саме навесні у майстрів під час виконання бурильних робіт виникає чи не найбільше труднощів.
Найпоширеніші труднощі при підготовці до буріння свердловини навесні
В першу чергу це стосується використання важкої спецтехніки з вагою близько 18 тонн, рух якої мокрими ґрунтовими дорогами призводить до утворення глибоких колій та пошкодження покриття. При цьому також є досить великий ризик, що машина може загрузнути та наробити ще більше шкоди оточенню. Не варто забувати, що окрім цієї техніки для забезпечення якісного буріння свердловини, ціни на яке залежать в тому числі від кількості задіяного обладнання, потрібен водовоз з рідиною для промивання свердловини, транспорт з генератором, обсадними трубами, інструментами та іншими необхідними пристроями. Загалом на територію замовника нової свердловини має потрапити не менше трьох одиниць різної техніки.
Як варіант, майстри можуть запропонувати використання малогабаритних установок переносного типу, які досить компактно можна розмістити на ділянці з висотою не менше 2-2,5 метрів. Проте такий спосіб не завжди ефективний, особливо для буріння артезіанських свердловин на твердих ґрунтових породах та по граніту.
З іншої сторони стандартні роботи тривають близько 1-2 днів за умови теплої сухої погоди, проте саме при характерних сезонних ускладненнях ранньою весною цей процес може тривати до 5-7 днів, що передбачає організацію відповідних умов щодо перебування майстрів на ділянці та забезпечення їх всім необхідним для комфорту.
Окремо варто звернути увагу і на надійну фіксацію направляючої щогли в вертикальній позиції, що досить складно за умов, коли пливе ґрунт. В таких ситуаціях майстрам потрібно під колеса укладати бетонні плити, щоб забезпечити стійкість техніки під час роботи.
Технічні та експлуатаційні особливості буріння свердловини весною
Через кліматичні особливості регіонів саме навесні ґрунтові води збільшуються та підвищуються, через що процес буріння триває значно довше. З іншої сторони в таких умовах досить важко правильно розрахувати глибину свердловини та визначити її дебіт та статичний і динамічний рівні, оскільки з часом кількість води може зменшитися і наявної глибини буде недостатньо для забезпечення водою господарства. Особливо цей момент важливий, якщо замовнику потрібнаартезіанська свердловина з чистою якісною водою для пиття. Досить часто у фахівців виникають труднощі і з чітким визначенням місця, де буріння свердловини буде найрезультативнішим, враховуючи вимоги замовника.
Окремо виникають складнощі і з облаштуванням установки, зокрема під час риття котловану, установки обсадних труб, укріплення стінок кесону, викладки цегли при будівництві герметично захищеного простору навколо свердловини.
Рекомендації щодо забезпечення якісного буріння свердловини на воду навесні
За можливості майстри рекомендують замовникам проводити буріння свердловин на воду в теплу суху літню чи осінню погоду, коли ґрунт найбільш сухий і стійкий до навантаження, а вода в джерелах знаходиться на мінімальному рівні, що дозволяє не помилитися з рівнем буріння, особливо якщо замовник зосереджений на умові,з якої глибини можна пити воду. Якщо ж такої можливості немає, бурильні роботи можна запланувати на зимовий період, а облаштування системи трубопроводів та підключення свердловини до будинку чи господарських споруд проводити вже весною, коли не буде сильних заморозків. У такому випадку роботи пройдуть максимально швидко та без помилок в розрахунках щодо теплоізоляції та герметичного захисту системи.
В будь-якому разі спочатку потрібно проконсультуватися у перевірених фахівців щодо можливості буріння свердловини на воду на початку весни, а також ретельно продумати усі переваги та недоліки такого рішення.