ЛФМ Утеплення Вікна та двері Технології Техніка | Ринок Аналітика Новини компанійСубота, 15 червня 2024 11:00

Америка допоможе розвивати ринок iпотечного житла

Перша вiце-прем'єр-мiнiстерка - мiнiстерка економiки України Юлiя Свириденко, головний виконавчий директор DFC Скотт Нейтан та керуючий директор Citibank Джулiя Монако пiдписали меморандум про розвиток ринку iпотечного житла в Українi в рамках Мiжнародної конференцiї з питань вiдновлення України (Ukraine Recovery Conference - URC2024) у Берлiнi.

За словами першої вiце-прем'єр-мiнiстерки - мiнiстерки економiки України, укладена домовленiсть створить умови для залучення гарантiй та довгострокового фiнансового ресурсу для фiнансування житлового сектору через iпотечнi програми, зокрема "єОселi".
"Вiйськова агресiя росiї проти України призвела до руйнування житлового фонду та вимушеного перемiщення, за рiзними оцiнками, близько 6,5 млн. українцiв. Ми цiнуємо прагнення американських партнерiв долучитися до спiвпрацi. Вдячнi партнерам за готовнiсть надати консультацiйну допомогу i спiльно працювати над пошуком можливостей пiдтримки та фiнансування ринку iпотеки в Українi. Ми сподiваємось, що це у перспективi дасть можливiсть бiльшiй кiлькостi українцiв придбати власне житло", - наголосила Юлiя Свириденко.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, голова правлiння "Укрфiнжитла" Євген Мецгер зазначив, що пiдписання такого меморандуму є наступним кроком для масштабування програми доступного iпотечного кредитування, над яким довго працювали американська та українська сторони. Вiдтак вiн подякував американським партнерам за пiдтримку держави у такий непростий час.
""єОселя" є драйвером ринку iпотеки в Українi. Обсяг виданого iпотечного портфеля сягнув майже 17 млрд. грн. Ми не плануємо зупинятись, а шукаємо всi можливостi, щоб збiльшити фiнансування програми i задовольнити весь попит громалян на iпотеку", - пiдкреслив Євген Мецгер.
Учасники меморандуму спiльно працюватимуть над пошуком можливостей фiнансування українського ринку iпотеки. Вiдтак сторони домовились про подальшi консультацiї для оцiнки переваг потенцiйних можливостей спiвфiнансування, кредитної пiдтримки та iнших засобiв спiвпрацi.

Прочитано 198 разів

Підпишіться на новини будівництва:

 

 

Вибір редакції: