Одна на двох кімната має як свої мінуси, так і плюси. Так, діти можуть заважати один одному, а через це сваритись, але водночас спільна кімната по-справжньому зближує їх і вчить поважати особистий простір іншого. Про те, як організувати комфортний простір для двох дітей в одній кімнаті, читайте далі.
Зонування дитячої кімнати
Традиційно кожна дитяча кімната ділиться на такі три зони: спальна, робоча (для навчання) та ігрова (для ігор і відпочинку), рідше – спортивна. Уже саме по собі правильне облаштування дитячої кімнати – нелегке завдання, а облаштування кімнати для двох викликає ще більше запитань. У цій статті спробуємо на них відповісти.
Спальна зона – чи варто розділяти її на дві частини? Таке рішення більше підходить у тому разі, якщо між дітьми суттєва для дошкільного і шкільного періодів вікова різниця, а також для надання більшої приватності різностатевим дітям, у яких різні інтереси. Розділити спальну зону на дві частини можна за допомогою гіпсокартонної перегородки чи предметів умеблювання, наприклад шафи або стелажа. Візуально поділити кімнату на дві рівні частини можна завдяки різноколірному забарвленню, наприклад за допомогою двох килимів різних кольорів, щоправда, не контрастних і таких, які гармоніюють один із одним.
Натомість для дітей із незначною різницею, для двох хлопчиків або дівчаток спальна зона може бути спільною, однак з акцентом на вираження індивідуальності кожного. Колір підбирається один – такий, що подобається обом, або з нейтральної палітри.
Поділити кімнату на ще дві функціональні зони – навчальну та ігрову (які зазвичай тільки спільні) – допоможуть тюлеві або з легкої тканини штори, що відокремлюватимуть спальні місця від решти кімнати, ширма, мобільна перегородка, меблі, а також колір.
У свою чергу, місце для кожної зони вибирати треба, спираючись на близькість розташування вікон і, відповідно, природного освітлення. Спальні та робочі місця за можливості варто розмістити біля вікон, тоді як зона для відпочинку та ігор може бути розміщена в менш природно освітленій частині кімнати.
Два основні кольори в кімнаті чи один?
Кожну частину спальної зони, розділеної на дві, можна оформити у різних кольорах. Зазвичай це блакитний і рожевий для дівчинки і хлопчика відповідно. Однак не варто сліпо слідувати стереотипам, альтернативою цим заїждженим кольорам можуть бути оливковий і бузковий, бірюзовий і кораловий. Зрештою, спитайтесь у самих дітей, що їм подобається, дітям буде приємно, що їхню думку цінують. Важливо тільки, щоб улюблені кольори дітей гарно поєднувались один з одним.
Компромісне рішення – оформити кімнату в нейтральних пастельних відтінках. А індивідуальність дітей виразити через різний комплект постільної білизни, іменні таблички і речі, що говорять про їхні зацікавлення.
Вибираючи фарбу для декоративно-захисного покриття стін у дитячій кімнаті, зверніть увагу, чи відповідає вона екологічним стандартам.
Радимо зупинити свій вибір на Śnieżka Platinium® Kids – екологічній гіпоалергенній фарбі з високою стійкістю до миття. Матова латексна фарба Śnieżka Platinium® Kids не викликає алергічних реакцій організму, що підтверджено дослідженнями, проведеними в Науково-дослідному Центрі профілактичної і клінічної токсикології у м. Львів, та забезпечує здоровий мікроклімат у приміщенні. Такому висновку сприяє відсутність у фарбі високотоксичних речовин.
Другою важливою перевагою фарби Śnieżka Platinium® Kids для дитячих кімнат є висока стійкість до волого прибирання, що робить її чудовим варіантом також для фарбування стін у шкільних і дошкільних закладах. Тонується виріб за системою Śnieżka Colour System у будь-який бажаний колір.
Стилістичне і тематичне оформлення кімнати
Інтер’єр дитячої кімнати можна оформити у тематичному стилі, якщо дітки ще ходять у садок або у початкову школу. Наприклад, пірати, динозаври, роботи, космос, автомобілі – для хлопчиків; принцеси, феї, русалки, поні – для дівчаток. Оформлення кімнати в тематиці їхніх улюблених фентезійних світів теж принесе їм масу позитивних емоцій. Якщо діти вже досягли середнього шкільного віку, підійдуть такі стилі інтер’єру: скандинавський, кантрі, лофт, мінімалізм і прованс (останні два доречні в інтер’єрі кімнат маленьких діток також).
Умеблювання дитячої кімнати
Меблі в дитячій кімнаті повинні бути виготовлені з натуральних, гіпоалергенних матеріалів, із заокругленими кутами для забезпечення безпеки дітей, бажано світлих відтінків і не надто масивними. Розташування спальних місць може бути паралельне із проходом між ними, перпендикулярне (голова до голови) та під однією стіною із перегородкою. Можна віддати перевагу також двохярусному ліжку, попередньо поцікавившись думкою дітей із цього приводу. Сьогодні є чимало цікавих моделей, які є справжніми взірцями ергономічного використання простору.
Обставляючи меблями одну кімнату для двох дітей, пам’ятайте, що кожному з них потрібне окреме місце для зберігання особистих речей (кошики, ящики, комоди та інше).
Коли діти підуть у школу, необхідно належним чином подбати про облаштування навчальної зони. Для цього краще вибрати один довгий стіл і два зручних крісла, а також систему для зберігання книг, підручників і зошитів – полиці та стелажі.
Облаштувати комфортний простір для обох в одній кімнаті простіше, ніж здається. Ви можете звернутися за допомогою до дизайнера чи довіритись власним творчим здібностям, головне – прислухайтесь до побажань своїх дітей – і вони будуть вдячні вам за це.
Контакти прес-служби:
м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1ам
Тел.: +38 (03259) 60-161
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.acrylputz.com.ua
www.sniezkanature.com
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine