ЛКМ Утепление Окна и двери Технологии Техника | Рынок Аналитика Новости компанийПятница, 02 июля 2021 09:20

Виготовляємо полиці з гіпсокартону

Проблему нестачі місця у помешканні можна легко вирішити за допомогою полиць з гіпсокартону. На сьогодні – це доступний та прийнятний шанс втілити свої дизайнерські ідеї в інтер’єрі будинку чи квартири. Головне – до дрібниць продумати кожний етап виготовлення цієї конструкції, яка не лише подарує комфорт, а й допоможе правильно організувати простір.

З питанням виготовлення поличок часто звертаються до майстрів, які працюють з гіпсокартоном, однак зробити їх власноруч під силу людині без досвіду.

У сучасних інтер’єрах можна часто побачити перегородки, полиці, стелажі та навіть шафи з гіпсокартону. І це не дивно, адже цей матеріал має дуже багато переваг, які й обумовлюють його популярність.

Насамперед це легкість та простота монтажу ГКЛ (гіпсокартонних листів) та конструкцій, завдяки чому їх можна вмонтувати у будь-який простір. Еластичність матеріалу дає змогу конструювати полиці будь-яких геометричних форм. Листи з гіпсокартону можна оздобити різними матеріалами: шпаклівка, фарба, шпалери, штукатурка.

www.sniezka.ua

Процес виготовлення поличок розпочинаємо з ідеї та проекту, оскільки набагато простіше скласти полицю за чітким шаблоном ніж фантазувати на ходу. До того ж важливо також зробити розрахунок навантаження, що залежить від призначення полиці. Що вона легша і простіша, то менше кріпильних матеріалів буде потрібно. Приміром, якщо це полиця під телевізор, то рівень міцності каркаса має бути високим і потребуватиме кріплення перемичками із профілю. Якщо мова йде про нішу для різних декоративних прикрас, то конструкція буде легкою і зайвими будуть додаткові кріпильні елементи.

Монтаж каркаса для полиці з дерев’яного чи металевого профілю здійснюємо безпосередньо в стіні або ж спочатку збираємо деталі, а потому кріпимо базу під ГКЛ на поверхню.

Для надання полиці довершеного вигляду обробляємо її шпаклівкою ACRYL-PUTZ® ST10 START, яка чудово підходить для шпаклювання поверхонь та конструкцій з гіпсокартону. Завдяки сучасній рецептурі, основою якої є натуральний гіпс та мінеральні наповнювачі шпаклівка ретельно заповнює виїмки, подряпини, тріщини, заглиблені в ГКЛ, стики між листами, утворюючи ідеально гладку поверхню.

www.sniezka.ua

Відтак перед нанесенням шпаклівки гіпсокартонні поверхні ґрунтуємо, щоб шпаклювальний матеріал, незважаючи на його високу адгезію до основи, міцно тримався на поверхні гіпсокартонних полиць.

Ґрунтівку наносимо, чекаємо її висихання та водночас готуємо шпаклівку. Для цього суху шпаклювальну масу всипаємо у ємність з водою у такій пропорції: на 1 кг сухої маси – близько 0,3 л води, ретельно перемішуємо за допомогою міксера до однорідної консистенції і через 5 хвилин знову повторюємо процедуру. Перший шар шпаклівки за допомогою шпателя, гладилки з нержавіючої сталі або пластмаси накладаємо товщиною приблизно 3 мм.

Відтак наша шпаклівка має дуже важливу особливість, зокрема для тих, хто не має терпіння чекати на остаточне висихання першого шару та хоче пришвидшити весь процес: її можна наносити «мокрим по мокрому». Та тут слід дотримуватися таких умов: 1 шар – товщиною 1–3 мм; час нанесення – перед повним висиханням 1 шару (приблизно 75% сухої на дотик поверхні).

Після останнього висохлого шару шпаклювальної маси поверхню шліфуємо наждачним папером або сіткою з градацією 100/150 очищуємо від пилу, грунтуємо та фарбуємо.

Контакти прес-служби:

м. Яворів, Львівська обл.,
вул. Привокзальна, 1а

www.sniezka.ua
www.vidaron.com.ua
www.facebook.com/Sniezka.Ukraine

Прочитано 465 раз

Подпишитесь на новости строительства:

 

 

Выбор редакции: